Niezwykły projekt czołgu w Minecrafcie

​Tym razem nie chodzi o kradzież czołgów, w których zabrakło paliwa. Ba, ten czołg potrafi poruszać się bez niego. Jeden z graczy Minecrafta stworzył w pełni mobilny czołg, który może poruszać się do przodu, skręcać i strzelać blokami TNT.

Minecraft nie przestaje zaskakiwać. Jest jedną z największych i wywierających największy wpływ na świat gamingowy grą typu sandbox. Jest wspaniałą rozrywką niezależnie od wieku. Bawić się może przy niej trzy i siedemdziesięcio trzy latek, a gracze ciągle udowadniają, że granice tej piaskownicy wyznacza tylko wyobraźnia budujących.

W Minecrafta każdy "gra" tak, jak mu się podoba. Jedni odtwarzają prawdziwe budowle, inni tworzą komputery, a jeszcze inni wykorzystują swoją kreatywność i smykałkę do tworzenia pojazdów.

Reklama

Płynny ruch w Minecraft po raz pierwszy!

Gracz, o którym mowa, użytkownik Reddit General_Wonder_6590, umieścił klip na subreddicie Minecrafta, który prezentuje całkowicie mobilny czołg w Minecrafcie. Czołg nie tylko potrafi jeździć, ale może strzelać blokami TNT, aby zniszczyć wszystko na swojej drodze. Zbudowanie pojazdu wymagało wykorzystania ogromnej liczbę bloków struktur, które są blokami używanymi do zapisywania i ładowania gotowych struktur, a także blokami poleceń, które po aktywacji wprowadzają funkcje.

W przypadku czołgu bloki konstrukcyjne wydają się stale spawnować czołg w nowej pozycji, aby naśladować ruchy i skręty, podczas gdy bloki dowodzenia były najprawdopodobniej używane do strzelania z TNT.

Gracze w przeszłości tworzyli już ruchome kreacje, ale General_Wonder_6590 może być o krok dalej niż reszta ze względu na płynność ruchu. W przeszłości gracze używali Redstone i tłoków do naśladowania ruchu. To wymagało przesuwania całej budowli, przez co projekty traciły na realizmie. W pomyśle General_Wonder_6590 czołg porusza się dość płynnie, a jedynym skokowym ruchem jest wykonanie pełnych 90-stopniowych obrotów.

Można śmiało powiedzieć, że najnowsze dzieło General_Wonder_6590 jest najbardziej kreatywną i pomysłową ruchomą konstrukcją, jaka do tej pory została udokumentowana w Minecraft. Jest to na pewno krok milowy dla wszystkich budowniczych, którzy od teraz mogą inspirować się genialnym pomysłem. Zobaczymy, gdzie on... dojedzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy