Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Niezależne Volgarr the Viking trafi na PlayStation 4 i PS Vita

​Przedstawiciele studia Crazy Viking poinformowali, że zamierzają wydać opracowaną przez siebie grę Volgarr the Viking na konsolach Sony - stacjonarnej PlayStation 4 oraz przenośnej PS Vita.

Produkcja jest platformówką wykonaną w stylu nawiązującym do tytułów wydawanych w latach 80. ubiegłego wieku. Projekt sfinansowano w serwisie Kickstarter - twórcom udało się zgromadzić prawie 40 tysięcy dolarów.

Reklama

We wrześniu 2013 roku gra - z pomocą firmy Adult Swim Games - ukazała się na PC. Następnie po ponad roku została przeniesiona na Xbox One. Wkrótce zaś trafi na kolejne urządzenia - PlayStation 4 oraz PS Vita.

W Stanach Zjednoczonych produkcja zadebiutowała na konsolach Sony wczoraj - 15 listopada. Daty premiery w Europie na razie nie jest na razie znana, ale wkrótce powinna zostać wyznaczona - twórcy obiecują, że niedługo wyślą projekt do certyfikacji na Starym Kontynencie.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że platformówka zostanie wydana w ramach programu Cross-Buy. To oznacza, że kupując grę w wersji na stacjonarne PlayStation 4, otrzymamy również kopię na przenośną PS Vita - i odwrotnie.

Głównym bohaterem Volgarr the Viking jest tytułowy wiking, który staje przed zadaniem pokonania smoka. W walce z przeciwnikami, wojownik skorzysta z miecza, włóczni oraz drewnianej tarczy. Nie zabrakło też specjalnych umiejętności zdobywanych podczas zabawy.

Dowiedz się więcej na temat: Volgarr the Viking

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje