Reklama

Niezależne SteamWorld Dig 2 pojawi się na PC i PS4

​Przedstawiciele Image & Form ujawnili, że tworzona przez studio kontynuacja SteamWorld Dig ukaże się nie tylko na konsoli Switch, ale także na PC i PS4.

Dotychczas planowano wydanie tytułu wyłącznie na platformie Nintendo. We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu zespołu odpowiedzialni za projekt developerzy poinformowali jednak, że postanowili udostępnić grę również na innych urządzeniach.

Twórcy jednocześnie podkreślają, że rozpoczęcie prac nad nowymi wersjami nie wpłynie w żaden sposób na edycję przygotowywaną z myślą o Switch. Zaznaczają, że nadal traktują konsolę "Big N" priorytetowo.

Produkcja jest kontynuacją wydanego w 2013 roku tytułu. Podobnie jak w oryginale, gracze zajmą się eksplorowaniem podziemnych lokacji. O ile jednak w pierwszej poszczególne poziomy były generowane proceduralnie, w drugiej autorzy zaprojektują plansze ręcznie.

Reklama

Dokładnej daty premiery SteamWorld Dig 2 nie ujawniono, ale gra powinna ukazać się na przełomie lata i jesieni. Warto zaznaczyć, że całość jest już w zasadzie gotowa, ale developerzy chcieli poświęcić kilka dodatkowych miesięcy na wprowadzenie ostatnich szlifów.

Obecnie członkowie zespołu udają się na wakacje. Po powrocie z urlopu postarają się podać dokładny termin debiutu wraz z ceną. Wiadomo, że produkcja najpierw pojawi się na Switchu, a kilka dni później na PC i PS4.

Studio Image & Form nie wyklucza także, że w przyszłości tytuł może zawitać także na PS Vita i 3DS. Twórcy zapewniają, że nie zapomnieli o przenośnych konsolach Sony oraz Nintendo, które nadal są dla nich ważnymi platformami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje