Niezależne Owlboy pojawi się na konsolach

​Studio D-Pad poinformowało, że wydaną dokładnie rok temu na PC platformówkę Owlboy zamierza przenieść na konsole.

Jak ujawnili odpowiedzialni za projekt developerzy, 13 lutego przyszłego roku gra trafi na Xbox One, PlayStation 4 oraz Switch. Wersję przygotowywaną z myślą o ostatniej z platform ujawniono już jakiś czas temu, niespodzianką jest jednak fakt, że tytuł pojawi się też na urządzeniach Microsoftu i Sony.

Początkowo gra ukaże się wyłącznie w wydaniach cyfrowych. W planach jest jednak również edycja pudełkowa, która ujrzy światło dzienne na przestrzeni 2018 roku, aczkolwiek dokładnego terminu na razie nie podano. Nie wiadomo czy zawita do Polski.

Reklama

W produkcji gracze kierują poczynaniami młodego Otusa - przedstawiciela rasy będącej połączeniem człowieka z sową. Chłopiec staje przed koniecznością obrony swojej rodzinnej wioski Vellie przed podniebnymi piratami.

Wydarzenia w tytule przedstawiono z perspektywy kamery zawieszonej obok planszy, a oprawę wizualną utrzymano w konwencji dwuwymiarowej. Pod względem stylistycznym, warstwa graficzna nawiązuje do gier z ery platform ośmio i szesnastobitowych.

Podczas rozgrywki gracze przemierzają kolejne etapy, stawiając czoła pojawiającym się na ekranie wrogom. Nie zabrakło szeregu zadań (głównych i pobocznych) do wykonania oraz umieszczonych na poszczególnych planszach sekretów do odnalezienia.

Poniżej można obejrzeć zwiastun, któ®y opublikowano w związku z zapowiedzią wydania pudełkowego Owlboy:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy