Reklama

Niezależne Firewatch trafi na Nintendo Switch

Niezależne studio Campo Santo ujawniło, że dostępną dotychczas na PC, Xbox One i PlayStation 4 grę Firewatch zamierza przenieść na stacjonarną platformę Nintendo.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja pojawi się na Switch. Dokładnej daty premiery wersji przygotowywanej z myślą o konsoli japońskiego koncernu nie przedstawiono, ale powinna ukazać się tegoroczną wiosną.

Akcję gry osadzono w 1989 roku. Głównym bohaterem jest Henry - strażnik, który zajmuje się patrolowaniem lasu w amerykańskim stanie Wyoming. Gracze stają przed zadaniem eksplorowania terenu i wypatrywaniu pożarów. Jedyną towarzyszką podopiecznego jest Delilah, która komunikuje się z mężczyzną poprzez radio.

Reklama

Szczegółów na temat edycji zmierzających na konsolę Switch nie ujawniono. Można się jednak spodziewać opcji typowych dla gier wydawanych na urządzeniu firmy Nintendo, a więc między innymi możliwości rozgrywki w trybie przenośnym.

Firewatch zadebiutowało w lutym 2016 roku, kiedy to produkcja od studia Campo Santo pojawiła się tylko na PC oraz PS4. Posiadacze Xbox One musieli uzbroić się w cierpliwość - na swoją wersję czekali do końcówki września.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje