Reklama

Niezależne Abzu zostanie przeniesione na Xbox One

Niesamowite potwory z dna oceanu wkrótce będzie można spotkać także na platformie Xbox One. Twórcy Abzu poinformowali, że na początku przyszłego roku zamierzają wydać grę na nowej platformie sprzętowej Microsoftu.

Odpowiedzialni za powstanie projektu developerzy ujawnili, że na konsoli Microsoftu produkcja zadebiutuje w styczniu przyszłego roku. Nie podano jednak dokładnej daty premiery. Co ciekawe, ukaże się ona w edycji pudełkowej.

Gra dostępna jest już na PC oraz PlayStation 4, na których pojawiła się w sierpniu. Warto jednocześnie zaznaczyć, że wersja PS4 również doczeka się wydania fizycznego.  Nad tytułem pracowali nad między innymi twórcy słynnej podróży - Matt Nava oraz kompozytor Austin Wintory.

Rozgrywka w Abzu polega na eksploracji podwodnych obszarów. Gracze kierują poczynaniami anonimowego nurka, który przemierza kolejne lokacje, podziwiając przy okazji różnego rodzaju morskie krajobrazy.

Reklama

Podobnie jak wspomniana wyżej Podróż, produkcja ma relaksować użytkowników. Podczas zabawy nie uświadczą więc żadnych stresujących elementów pokroju walki czy fragmentów zręcznościowych. Warto zaznaczyć, że podczas badania zanurzonych terenów, można skorzystać z pomocy rekina lub płaszczki, pływając na ich grzbietach.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL