Reklama

Niezależna postać w Red Dead Redemption 2 uratowała głównego bohatera przed napastnikiem

​Czy niezależna postać w grze Red Dead Redemption 2 mogła zyskać świadomość? Takie zaskakujące opinie pojawiły się po niespodziewanym wyczynie jednego z NPC w grze Rockstara.

Nie brakuje sytuacji, kiedy pomagamy napotkanym losowo postaciom w jakiejś czynności lub zwyczajnie ratujemy im skórę przed napastnikami. Takie też momenty przytrafiają się w Red Dead Redemption 2, ale do niespotykanych momentów należy zaliczyć akcję, w której to NPC z nieznanych nikomu przyczyn wybawia głównego bohatera z opresji.

Jeden z użytkowników Reddita opublikował klip wideo ukazujący niespotykane wcześniej zachowanie postaci niezależnej, która przybyła i po prostu uratowała życie Arthurowi Morganowi zabijając napastnika. Należy podkreślić, że napad był zdarzeniem kompletnie losowym niewchodzącym w skład oskryptowanego zadania.

Reklama

Samo zdarzenie rozpoczęła zwyczajna bijatyka zaś po wymianie paru ciosów do potyczki wtrącił się nieznajomy NPC. Wbił on nóż w szyję agresora, po czym po prostu odszedł w swoją stronę. Nie brak głosów, że zachowanie postaci nie jest cudownym zyskaniem przez nią pełnej świadomości, ale klasycznym błędem gry. Skrypt w Red Dead Redemption 2 uznał wroga za napastnika i postanowił wymierzyć mu sprawiedliwość. Mimo wszystko nadal nie wiadomo czemu akurat ten samozwańczy bohater ruszył Arthurowi z pomocą, a nie ktoś inny z widocznych w tle osób.

Oczywiście gra Rockstara oferuje sporej wielkości świat z masą niezależnych NPC w związku z czym różnego rodzaju błędy mogą się przytrafić. Co ciekawe innym równie interesującym błędem odkrytym przez graczy pozwala uniknąć obrażeń od upadku w sytuacji, gdy bohater wymiotuje. Vomit Roping polega na zażyciu trującej rośliny, po której postać wymiotuje czymś, co przypomina linę. Aby wszystko się powiodło po spożyciu trującego pokarmu należy skoczyć a reszta będzie dziać się sama. Co ciekawe dzięki tej metodzie da się nawet skoczyć z najwyższego miejsca dostępnego w Red Dead Redemption 2 i nie stracić punktów zdrowia.

Swego czasu szeroko komentowany była też sytuacja, kiedy waga Arthura była powiązana z ilością FPS. Widzimy więc, że gra Rockstara pełna była i jest różnego rodzaju błędów, które są naprawiane. Niestety w przypadku trybu online nie brakuje oszustów wykorzystujących różne narzędzia.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy