Reklama

Niewydany remake trzeciej części przygód Dizzy'ego ujrzał światło dzienne

​Bracia Oliverowie przygotowali nie lada niespodziankę dla miłośników platformówek z jajowatym Dizzym w roli głównej. W związku z 30. rocznicą narodzin cyklu opublikowali przygotowaną z myślą o konsoli NES odświeżoną wersję trzeciej części, której nigdy oficjalnie nie wydano.

Mowa o Mystery World Dizzy - remake’u Fantasy World Dizzy. Produkcja została przygotowana i miała ukazać się w 1993 roku. Na przeszkodzie do wydania gry stanęły nieoczekiwane problemy finansowe, z którymi zmagali się twórcy.

Teraz jednak autorzy przenieśli platformówkę na PC, gdzie udostępnili ją za darmo. Z tytułem mogą zapoznać się wszyscy zainteresowani za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej projektu, która znajduje się pod TYM adresem.

Ciekawostką może być zaś fakt, że w przygotowaniu wydania komputerowego pomagał nasz rodak - Łukasz Kur. Polak w przeszłości współpracował już z braćmi Oliver przy "odzyskiwaniu" Wonderland Dizzy - remake’u czwartej części.

Reklama

To jednak nie wszystko, ponieważ twórcy szykują też gratkę dla kolekcjonerów. Wkrótce w serwisie Kickstarter wystartuje zbiórka pieniędzy, w ramach której pojawi się możliwość kupna kartridża z Mystery World Dizzy na konsolę Nintendo Entertainment System.

Warto zaznaczyć, że część funduszy, które uda się zgromadzić autorom, przekazane zostaną brytyjskiej organizacji charytatywnej Special Effect, która pomaga niepełnosprawnym graczom. Pozostałe trafią na konto muzeum National Videogame Arcade.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje