Reklama

Nietypowe Okami może trafić na PC, Xbox One i PlayStation 4

W sieci pojawiły się wskazówki sugerujące, że Okami - wydana oryginalnie w 2006 roku na PlayStation 2 produkcja autorstwa studia Clover - może zawitać na kolejne platformy sprzętowe, w tym komputery osobiste.

W bazie koreańskiej organizacji zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom pojawił się wpis dotyczący przygotowywanej z myślą o PC, Xbox One i PlayStation 4 wersji HD tytułu. Nadmienić należy, że edycja o takiej samej nazwie ukazała się pięć lat temu na PS3.

Oczywiście to jeszcze nie oznacza, że Okami rzeczywiście trafi na wspomniane platformy sprzętowe. Koreańczycy są jednak zazwyczaj sprawdzonym źródłem - w przeszłości często ujawniali pozycje, które później oficjalnie zapowiadano.

Poza tym dodatkową cegiełkę do doniesień dorzuca brytyjskie wydanie Kotaku. Redakcja serwisu - powołując się na informatorów z dwóch sklepów zlokalizowanych w odmiennych częściach Europy - twierdzi, że tytuł rzeczywiście zmierza na Xbox One i PlayStation 4. Nie wspomniano o PC, ale można założyć, że jeśli informacje się sprawdzą, to także zawita na komputery.

Reklama

Dziennikarze portalu uważają, że na Starym Kontynencie gra zadebiutuje 12 grudnia tego roku. Ponadto w planach jest podobno także wersja pudełkowa, co może być pewnym zaskoczeniem - na PS3 produkcja dostępna jest jedynie w formie cyfrowej.

Okami wyróżnia się nietypową warstwą wizualną. Oprawa graficzna utrzymana jest w stylu nawiązującym do Suiboku-ga. Lokacje, elementy otoczenia oraz same postacie wyglądają więc niczym namalowane pędzlem.

W produkcji gracze kierują Amaterasu - japońską boginią słońca, która przybrała formę wilczycy. Zadaniem bohaterki jest powstrzymanie demona, który doprowadził do tego, że Japonię opanowały mroczne siły.

W trakcie zabawy wykonujemy zróżnicowane zadania, które zlecają napotkane postacie. Nie zabrakło oczywiście walk z przeciwnikami oraz rozwiązywania przygotowanych przez twórców zagadek środowiskowych. W rozwikłaniu łamigłówek przydają się specjalne moce podopiecznej, z pomocą których można domalowywać obiekty pokroju mostów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy