Reklama

Nietypowe Journey trafi na PC

Nietypowa gra niezależna Journey - znana w Polsce także jako Podróż - debiutowała w 2012 roku na PlayStation 3, od razu zachwycając sporą grupę graczy. Odpowiedzialne za produkcję Thatgamecompany wydało później jeszcze konwersję na PS4, a teraz czas na port na komputery.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, tytuł ukaże się na PC już na początku przyszłego miesiąca, dokładnie 6 czerwca. Konwersję zapowiedziano już w grudniu ubiegłego roku. Zgodnie z obecną modą, gra pojawi się w dystrybucji cyfrowej w sklepie Epic Games Store, nie na Steamie.

Cenę w sklepie Epic ustalono na 59,99 złotych. Obecnie można jeszcze skorzystać z promocji specjalnej, zmniejszającej cenę zakupu o 40 złotych, do 19,99 złotych. To już prawdziwa okazja za tak ceniony i wielokrotnie nagradzany tytuł. O ile oczywiście lubimy niezależne i eksperymentalne gry.

Reklama

W produkcji wcielamy się w anonimową postać na tajemniczej pustyni. Po krótkim wprowadzeniu widzimy odległą górę, stanowiącą cel naszej podróży. Ruszamy więc w drogę poprzez kilka obszarów, a rozgrywka ogranicza się do poruszania, bezgłośnego krzyczenia oraz emitowania dźwięków.

Nasza postać nosi na szyi sługą szarfę, która pozwala na krótkie szybowanie. Element ubiory okraszony jest licznymi runami, które szybowanie wyczerpuje, a ładujemy je po krótkiej chwili normalnego przemieszczania się. Znajdowanie specjalnych symboli na mapie przedłuża szal.

Dzięki temu możemy pozostać w powietrzu na dłuższy okres. Wydawanie dźwięków w określonych miejscach pozwala wchodzić w interakcje z poziomem, transformując okolicę: uwalniamy kawałki materiału, formujemy mosty oraz lewitujemy ponad przeszkodami, przemieszczając się dalej.

Ciekawostką jest fakt, że na każdym poziomie możemy natknąć się na innych graczy, podłączających się na krótki czas do naszej sesji. Ci mogą pomagać nam, ładując naszą szarfę, ale nie mogą w żaden sposób nam przeszkadzać. Przejście produkcji zajmuje około dwóch do trzech godzin zabawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy