Nietypowa strzelanka XIII wraca w listopadzie

​W zamierzchłej przeszłości 2003 roku na rynku ukazała się nietypowa strzelanka XIII, dostępna na PC, PS2, Xbox oraz GameCube. Tytuł, bazujący na belgijskich komiksach o tym samym tytule, wyróżniał się interesującą oprawą graficzną, stawiającą właśnie na rysunkowy, komiksowy styl i cel-shading.

Produkcja zebrała całkiem dobre oceny, lecz wydaje się, że została raczej niedoceniona. Ale to nie problem! Już w listopadzie obecnego roku na rynek trafi kompletny remake, przygotowywany już na PC (Windows i Mac), a także na wszystkie współczesne konsole: PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Fabuła opowiada o cierpiącym na amnezję mężczyźnie, który zostaje oskarżony o zamordowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych (w tej roli kompletnie znudzony David Duchovny). Wśród doborowej obsady aktorskiej pojawiał się także Adam West, jako generał Carrington.

Reklama

Oskarżenia pod naszym adresem dość szybko okazują się być bezpodstawne, lecz to nie koniec zmagań, ponieważ nasz bohater musi jeszcze poradzić sobie z grupą dwudziestu (XX) prawdziwych zamachowców, których celem jest obalenie rządu w USA. Wszystko to na przestrzeni 34 misji.

Oryginał wyprodukował i wydał Ubisoft, z pomocą szwedzkiego Southend Interactive. Nowa wersja to już efekt współpracy firmy wydawniczej Microïds oraz studia PlayMagic, znajdującego się na Malcie. Celem deweloperów jest odświeżenie produkcji z myślą o współczesnych graczach.

Zaletą komiksowej oprawy oraz cel-shadingu jest to, że grafika tego typu niemal wcale się nie starzeje, co powinno znacznie ułatwić zadanie twórcom z PlayMagic. "Założeniem jest przeniesienie świetnej opowieści XIII na nową generację, z najlepszą grafiką i animacją" - zapewnia wydawca.

Poniżej znaleźć można najnowszy trailer, jeszcze bez żadnych ujęć z samej rozgrywki. Twórcy obiecują jednak, że na szczegóły nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Szef PlayMagic - Giuseppe Crugliano - obiecuje "zmodernizowane wrażenia z zabawy, w całości zgodne z duchem oryginału".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: XIII
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy