Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Niespodziewanie światło dzienne ujrzała kontynuacja Monument Valley 2

Studio Ustwo Games przygotowało nie lada niespodziankę. Na urządzeniach mobilnych pojawiła się kontynuacja wydanego w 2014 roku Monument Valley.

Podstawowe założenia nie uległy zmianie. Produkcja jest więc grą logiczną, w której na każdym z poziomów musimy doprowadzić postać do wyjścia z lokacji. Nie jest to oczywiście proste, ponieważ twórcy umieścili szereg przeszkód.

Reklama

Dotarcie do celu wiąże się z manipulowaniem układem poszczególnych plansz, stworzonych w formie iluzji optycznych. Aby odblokować przejście, staniemy przed koniecznością przesuwania rozmaitych platform. Ponownie akcję przedstawiono w rzucie izometrycznym.

W kontynuacji wcielamy się Ro, która wraz ze swoim dzieckiem przemierza kolejne lokacje składające się z nietypowych konstrukcji. W przeciwieństwie do oryginału, kierujemy więc nie jedną, a dwoma postaciami.

To oczywiście ma wpływ na rozgrywkę - twórcy mogli przygotować bardziej skomplikowane zagadki i wyzwania. Developerzy zaznaczają jednocześnie, że do przedstawiona fabuła nie jest powiązana z wydarzeniami z pierwowzoru.

Monument Valley 2 można kupić w cyfrowym sklepie AppStore, gdzie kosztuje 23,99 zł. Na razie nie wiadomo czy kiedykolwiek gra trafi na urządzenia mobilne z systemami Android. Poniżej można obejrzeć zwiastun tytułu:

Dowiedz się więcej na temat: Monument Valley 2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje