Reklama

NieR: Automata zawita na Xbox One?

​Do sieci trafiły niepotwierdzone informacje sugerujące, że wydana w ubiegłym roku na PC i PS4 gra akcji NieR: Automata pojawi się na kolejnej platformie sprzętowej - Xbox One.

Francuski serwis JeuxVideo twierdzi - powołując się na pragnącego zachować anonimowość informatora - że produkcja autorstwa developerów ze studia Platinum Games ukaże się na konsoli Microsoftu. Nie ujawnił jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

Warto zaznaczyć, że dziennikarz portalu we wpisie opublikowanym na Twitterze podkreślił, że o planach przeniesienia NieR: Automata na Xbox One dowiedział się od "zaufanego źródła". Zdołał też zweryfikować doniesienia w niezależnym miejscu.

Oczywiście do powyższych informacji należy podchodzić z dużym dystansem. Nie byłby to jednak pierwszy raz, gdy gra dostępna na PC i PS4 trafiłaby na platformę Microsoftu. W przeszłości podobnie uczyniono między innymi z niezależnym Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Reklama

Niewykluczone, że do zapowiedzi produkcji w wersji na konsolę koncernu z Redmond dojdzie podczas konferencji firmy poprzedzającej start targów E3. Prezentacja odbędzie się 10 czerwca, zaś sama impreza branżowa w dniach 12-14 czerwca.

Akcja NieR: Automata osadzona jest w dalekiej przyszłości. Ludzie zostali wypędzeni z Ziemi przez mechanicznych najeźdźców. Starając się pozbyć wrogów, tworzą androidy, których zadaniem jest wyeliminowanie okupantów. Gracze kierują trójką cyborgów - 2B, 9S i A2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama