Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

NieR: Automata zawita na Xbox One?

​Do sieci trafiły niepotwierdzone informacje sugerujące, że wydana w ubiegłym roku na PC i PS4 gra akcji NieR: Automata pojawi się na kolejnej platformie sprzętowej - Xbox One.

Francuski serwis JeuxVideo twierdzi - powołując się na pragnącego zachować anonimowość informatora - że produkcja autorstwa developerów ze studia Platinum Games ukaże się na konsoli Microsoftu. Nie ujawnił jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

Reklama

Warto zaznaczyć, że dziennikarz portalu we wpisie opublikowanym na Twitterze podkreślił, że o planach przeniesienia NieR: Automata na Xbox One dowiedział się od "zaufanego źródła". Zdołał też zweryfikować doniesienia w niezależnym miejscu.

Oczywiście do powyższych informacji należy podchodzić z dużym dystansem. Nie byłby to jednak pierwszy raz, gdy gra dostępna na PC i PS4 trafiłaby na platformę Microsoftu. W przeszłości podobnie uczyniono między innymi z niezależnym Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Niewykluczone, że do zapowiedzi produkcji w wersji na konsolę koncernu z Redmond dojdzie podczas konferencji firmy poprzedzającej start targów E3. Prezentacja odbędzie się 10 czerwca, zaś sama impreza branżowa w dniach 12-14 czerwca.

Akcja NieR: Automata osadzona jest w dalekiej przyszłości. Ludzie zostali wypędzeni z Ziemi przez mechanicznych najeźdźców. Starając się pozbyć wrogów, tworzą androidy, których zadaniem jest wyeliminowanie okupantów. Gracze kierują trójką cyborgów - 2B, 9S i A2.

Dowiedz się więcej na temat: NieR: Automata

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje