Nier: Automata z dwoma zwiastunami i datą premiery

​Nadchodząca adaptacja Nier: Automata w postaci anime właśnie dostała nie jeden, a aż dwa nowe zwiastuny. Określono też moment premiery - wszystko to na 7 miesięcy po pierwszym ogłoszeniu.

Oba zwiastuny pojawiły się podczas streamu w ramach Aniplex Online Fest 2022 i oferują pierwsze spojrzenie na historię 2B i 9S, dwóch androidów, które grają główne role w Nier: Automata. Androidy walczą w imieniu ludzi w szeregach elitarnych sił zbrojnych YoRHa, przeciwko inwazji robotów skonstruowanych przez obcych.

Powrót znanych głosów

Dzięki materiałom filmowym wiemy, że głosom postaci androidów użyczyły Yui Ishikawa i Natsuki Hanae, czyli te same aktorki, które wcieliły się w droidy w grze z 2017 roku.

Za produkcję anime odpowiedzialne jest studio A-1 Pictures, które wcześniej stworzyło takie produkcje jak Sword Art Online, Kaguya-Sama: Love is War oraz Lycoris Recoil. Reżyserem jest Ryouji Masuyama, który wcześniej pracował między innymi przy Blend S, Gurren Lagann Parallel Works oraz Panty & Stocking with Garterbelt.

Reklama

Nowa historia, nowy tytuł

W rozmowie pomiędzy Masuyamą a Yoko Taro, reżyserem Nier: Automata, Taro ogłosił, że anime na podstawie gry będzie zawierało znaczące zmiany w porównaniu z oryginalną fabułą gry.

Stąd też tytuł anime - Nier: Automata Ver. 1.1a. Autorzy anime nie chcieli po prostu kopiować historii z gry, bo obawiali się, że powtórzenie po raz kolejny tego samego nie będzie wystarczająco ciekawe dla widzów.

Wydana w 2017 roku gra Nier: Automata, łącząca w sobie elementy akcyjniaka oraz RPG, zdobyła serca fanów na całym świecie, między innymi z powodu szybkiego tempa walki, fabuły z elementami filozoficznymi oraz częstego łamania czwartej ściany. Komercyjny sukces, jak również wysokie oceny w recenzjach spowodowały, że ukazała się Nier Reincarnation, czyli mobilny spin-off. Później jeszcze markę zasiliła gra Nier Replicant, będąca remasterem pierwszej części gry z całej serii - czyli Nier z 2010 roku.

Nier: Automata Ver. 1.1a ma się pojawić na ekranach w styczniu 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NieR: Automata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy