Nier: Automata w nowej wersji na PC

​Ceniona gra akcji Nier: Automata po premierze w 2017 roku nie działała zbyt dobrze na PC, obfitując w problemy z płynnością i inne niedoróbki. Co więcej, sytuacji nie poprawili sami twórcy, lecz dopiero rozbudowane modyfikacje przygotowane przez fanów. Teraz sytuacja uległa pewnej modyfikacji.

Tytuł ukazał się bowiem w abonamencie Game Pass oraz w sklepie Microsoft Store. Otrzymał też nowy podtytuł - Become As Gods Edition. Pierwsze wrażenia użytkowników są jak najbardziej pozytywne i nieco zaskakujące, ponieważ gracze donoszą, że gra działa dużo sprawniej niż wcześniej.

W przeszłości niejaki "Kaldaien" za pomocą moda FAR (Fix Automata Resolution) wprowadzał między innymi możliwość grania w... 1080p, ponieważ domyślnie Nier: Automata funkcjonowało na PC w rozciągniętym 900p. Dodał też wiele innych istotnych elementów, jak optymalizację oświetlenia.

Reklama

Square Enix było najwyraźniej bardzo zadowolone z jego darmowych wysiłków, ponieważ samodzielnie nigdy nie zabrało się za żadne starania, które miałyby poprawić sytuację. Dość powiedzieć, że płynność rosła dzięki niemu z poziomu 30 do 50 - 60 klatek na sekundę. Sporo.

Teraz wszystko się jednak zmieniło, ponieważ Square Enix wydało właśnie wydanie Become As Gods Edition na PC, dostępne na konsolach Xbox już od 2018 roku. Otrzymujemy właśnie konwersję tej odsłony, ale to nadal bardzo dobre wieści, ponieważ jest ona dużo lepsza niż to, co na Steamie.

Pozostaje mieć nadzieję, że to wydanie trafi także do sklepu Valve. Jeśli nie, to jedynym miejscem na jego zakup w wersji PC będzie właśnie Microsoft Store (gdy gra zostanie już usunięta z Game Pass). Nadal warto jednak uzbroić się także w FAR, o ile mod ten działa także i z tym wydaniem.

Nier: Automata Become As Gods Edition nadal posiada bowiem pewne ograniczenia, jak górny limit liczby klatek na sekundę. Mod był ostatnio aktualizowany w 2017 roku, lecz "Kaldaien" zapewne chętnie powróci do darmowej pracy dla Square Enix, by wprowadzić odpowiednie modyfikacje.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NieR: Automata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy