Nier: Automata otrzyma sequel - ale jeszcze na niego poczekacie

Producent serii Nier, Yosuke Saito potwierdził, że seria niedługo doczeka się nowych gier.

W wywiadzie z serwisem 4Gamer.net Saito powiedział, że nowa gra z serii Nier jest planowana, ale aktualnie zespół pracuje nad zupełnie innym projektem. Więcej szczegółów na ten temat mamy jednak poznać w przyszłym roku.

Zaś informacje o nowym Nier potwierdza również spotkanie, na którym omawiano szczegóły produkcji Nier Automata - była to prezentacja podczas koreańskich targów gier video G-STAR 2023. Saito rozmawiał tam o pracach nad oryginalną grą i zasugerował jaka może być przyszłość serii. O ile jednak nie miał żadnych konkretów na temat nowej gry, to potwierdził, że ani on, ani reżyser Yoko Taro nie skończyli jeszcze z produkcją nowych gier spod tego szyldu. Sytuacja taka ma trwać dopóki obaj będą żyć. Premiera nowej gry nie nastąpi jednak szybko, właśnie z racji trwających obecnie prac nad osobnym projektem.

Reklama

Nier: Automata to gra pełna tajemnic i sekretów, nie tylko dotyczących jej przyszłości. Jakiś czas temu jeden z graczy odkrył tajny obszar koscioła, pełen assetów z gry. Właściwie to gracze przez długi czas podejrzewali, że obszar jest jakąś tajną lokacją, ukrytą w grze przez twórców. Po jakimś czasie jednak okazało się, że jest to tylko i aż efekt pracy nad modem, który właśnie stał się dostępny na stronie NexusMods

Mod jest hołdem, zarówno dla Nier Automata jak i innej gry Yoko Taro - Drakengard. Z tego jak opisują go twórcy można wysnuć wniosek, że zawiera on techniki wcześniej nie spotykane w społeczności moderskiej Nier.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NieR: Automata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy