Reklama

Niemal pół godziny akcji z Vampire The Masquerade Bloodlines 2

​Targi Gamescom w niemieckiej Kolonii były okazją na zaprezentowanie fragmentów rozgrywki z wielu nadchodzących produkcji. Jednym z przykładów było oczekiwane Vampire The Masquerade Bloodlines 2, które doczekało się bardzo obszernego materiału wideo, trwającego niemal pół godziny.

Zaczynamy w mieszkaniu głównego bohatera, a celem jest najwyraźniej zaprzyjaźnienie się z jedną z dostępnych w grze frakcji. Po chwili grający rusza na miasto, co pozwala przyjrzeć się imponującej oprawie graficznej, ale także zadziwiającej ciszy, w jakiej trwa metropolia - twórcy mają co robić.

Następnie sytuacja nieco się już zagęszcza, obserwujemy bardziej dynamiczne ujęcia walki, a także sporo umiejętności specjalnych, służących nie tylko do eliminowania przeciwników, ale także do eksploracji oraz przemieszczania się w otwartym świecie. Dalej jest spojrzenie na całą misję.

Reklama

To ujawnia elementy RPG - w postaci dialogów. Podczas rozmowy także możemy skorzystać z talentów, takich jak negocjacje czy perswazja. Jak można się domyślać, podejmowane wybory będą na pewno miały znaczący wpływ na przygody naszego wampira i dalsze wydarzenia w grze.

Sequel kultowego Vampire: The Masquerade - Bloodlines z 2004 roku ukaże się w przyszłym roku na PC i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Wydawca - Paradox Interactive - jako datę premiery podaje obecnie marzec 2020 roku i pozostaje mieć nadzieję, że terminu uda się dotrzymać.

Hardsuit Labs to szerzej nieznane studio niezależne, założone Seattle. Twórcy mają w dorobku całkiem udaną strzelankę Blacklight: Retribution z 2012 roku, lecz zajmowali się - jako podwykonawcy - wieloma innymi tytułami, jak State of Decay 2, Gears of War 4, remastery BioShock i tak dalej.

Fani oryginału są najbardziej podekscytowani faktem, że do prac zaangażowano Briana Mitsodę, który był twórcą opowieści w oryginalnej grze, wyprodukowanej przez Troika Games. Teraz deweloper zajmuje podobną pozycję, jako główny projektant narracji w Bloodlines 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy