Nie żyje syn Andrzeja Sapkowskiego

​Zmarł Krzysztof Sapkowski, jedyny syn pisarza Andrzeja Sapkowskiego, autora między innymi popularnych powieści o Wiedźminie Geralcie, na bazie których studio CD Projekt przygotowało trzy cenione gry wideo. Nie znamy żadnych szczegółów, poza faktem, że zmarł w czerwcu.

Niewielu wie, jak wielki jest wkład Krzysztofa w rozwój polskiego fantasy, ale także i gier wideo. Dość powiedzieć, że gdyby nie on, być może nikt na świecie nigdy nie usłyszałby o Sapkowskim-ojcu, a co za tym idzie - CD Projekt z Warszawy nigdy nie osiągnąłby popularności, jaką obecnie świętuje.

Legenda głosi bowiem, że to właśnie syn Andrzeja - oddany czytelnik magazynu "Fantastyka" - przekonał ojca, by ten wysłał do czasopisma pierwsze opowiadanie o Geralcie. Tekst wygrał konkurs i na dobre otworzył drzwi dla wiedźmina i jego przygód, a "Fantastyka" poprosiła o więcej. Pisarz wspominał o tym w wywiadzie już w 1988 roku, właśnie w rozmowie z tym magazynem.

Reklama

Śmierć syna pisarz skrywał w tajemnicy, aż do teraz. Przyczyną było to samo czasopismo, ukazujące się obecnie pod nazwą "Nowa Fantastyka". Redakcja poprosiła Sapkowskiego, by ten przygotował krótkie wspomnienie na temat Macieja Parowskiego, który także zmarł na początku czerwca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Sapkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy