Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nie żyje popularny youtuber Etika

Daniel Desmond Amofah znany bliżej użytkownikom popularnego serwisu YouTube pod pseudonimem Etika /Handout /East News

​Nowojorska policja potwierdziła, że poszukiwany przez ostatni tydzień youtuber Desmond "Etika" Amofah został znaleziony martwy. Jego ostatni materiał wideo obejmował dość niepokojące wypowiedzi na temat samobójstwa, lecz oficjalna przyczyna zgonu 29-latka nie została podana.

Wspomniane wideo zostało dość szybko usunięte przez moderatorów YouTube, lecz w sieci nie nic nie ginie i w tym samym serwisie można znaleźć jego kopie, publikowane przez innych użytkowników. To chyba nie świadczy najlepiej o działaniu tego portalu, który zbiera ostatnio sporo krytyki.

Reklama

Już 20 czerwca nowojorska policja prosiła na Twitterze o jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania Amofaha, zaalarmowana nie tylko zniknięciem, ale właśnie treściami poruszanymi w ostatnim filmie na jego kanale. Dwa dni później jego dobytek znaleziono na Moście Manhattańskim.

Czy 29-latek skoczył do cieśniny East River? Tego nie wiemy, lecz znaleziony na moście plecak obejmował kompletne dokumenty identyfikacyjne, ubranie, telefon komórkowy oraz Nintendo Switch.

Amofah zaczął karierę w serwisie YouTube w 2012 roku, od samego początku specjalizując się w treściach dotyczących konsol i gier Nintendo, jak popularna bijatyka Super Smash Bros. Na swoim głównym kanale zgromadził imponującą liczbę 800 tysięcy subskrybentów.

W październiku 2018 roku zaczęły się problemy, ponieważ kanał został zbanowany. Z niewiadomych przyczyn Etika usunął z niego wszystkie materiały i zaczął publikować pornografię, co oczywiście nie mogło ujść uwadze moderatorów.

W kwietniu Amofah przeprowadził na Instagramie transmisję na żywo, podczas nerwowej konfrontacji z nowojorską policją w swoim mieszkaniu na Brooklynie. Na oczach 19 tysięcy oglądających groził samobójstwem, został aresztowany i trafił do szpitala.

Miesiąc później znowu doszło do konfliktu z prawem, po tym jak Atika ponownie został aresztowany po rzekomej napaści na policjanta. Część obserwatorów sugerowała, że to kolejne dowody na problemy psychiczne - próba dokonania popularnego w USA "samobójstwa przez policję". W ostatnim czasie youtuber publikował materiały na swoim drugim kanale, TR1Iceman.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje