Nie uwierzysz, w co aktualnie lubią grać ludzie? Trendy się zmieniły!

Oprac.: Łukasz Lasak

Ludzie najchętniej grają w starsze gry wideo
Ludzie najchętniej grają w starsze gry wideo123RF/PICSEL
Branża gamingowa okrzepła na tyle, że gracze podobnie jak inżynier Mamoń z +Rejsu+ w kontekście muzyki, lubią to, co już znają. A te największe, najpopularniejsze gry ostatnich lat, takie jak "Roblox", "Minecraft" czy "Fortnite", stały się właściwie osobnymi platformami do gier - w ich obrębie gracze sami tworzą swoje produkcje, w które z kolei grają inni gracze. "Na papierze" jest więc tak, że gracz poświęca dużo czasu na granie w jedną produkcję - np. w +Robloxa+ - ale w praktyce on w obrębie tej platformy bawi się mnóstwem małych tytułów.
komentuje w rozmowie z PAP Life Marcin Kosman, współwłaściciel agencji gamingowej better. gaming agency
W pandemii graliśmy na potęgę, więc spadkowy trend trwający do dziś nie powinien aż tak dziwić. Ale kilka zagadek pozostaje - choćby brak tradycyjnego peaku w liczbie godzin poświęcanych na granie w ostatnim kwartale roku, gdy jest najwięcej premier i zazwyczaj wtedy gramy najwięcej. To dziwi, tym bardziej, że w 2023 roku pojawiło się mnóstw gier, często długich, dających rozrywkę na długie dziesiątki godzin.
mówi ekspert
Faux Paux: Jak Cyberpunk 2077 wrócił do łask? Gość: Adam BadowskiPolsat GamesPolsat Games
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?