Nie tylko PC - Xboxy też dostaną technologię AMD FidelityFX Super Resolution

​Kilka dni temu podczas prezentacji w ramach Computex 2021 Czerwoni w końcu podzielili się detalami swojej długo wyczekiwanej alternatywy DLSS od Nvidii, czyli FidelityFX Super Resolution (FSR).

Na prezentacji mowa była jednak tylko o komputerach, więc gracze konsolowi byli nieco zmartwieni - jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bo dziś przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że technologia trafi również na konsole Xbox.

"Jesteśmy w Xbox bardzo podekscytowani potencjałem technologii AMD FidelityFX Super Resolution jako kolejnej świetnej metody dla deweloperów do podnoszenia liczby klatek i rozdzielczości. Będziemy mieli więcej do powiedzenia już wkrótce" - powiedział przedstawiciel giganta z Redmond.

AMD FSR, podobnie jak DLSS Nvidii, jest techniką upscalowania obrazu, której zadaniem jest poprawa działania i liczby klatek na sekundę w grach, ale w odróżnieniu od rozwiązania Zielonych, Czerwoni postawili na metodę, która nie wymaga dedykowanych rdzeni Tensor, więc implementacja obu sposobów jest zdecydowanie inna. Oznacza to, że rozwiązanie AMD może być kompatybilne z szerokim zakresem sprzętu, zarówno na starszych kartach graficznych Polaris opartych na GCN, jak i najnowszych seriach RX 6000 opartych o RDNA.

Reklama

I choć AMD najwyraźniej zapomniało wspomnieć o wsparciu dla serii Polaris RX 400, Mickey Molad, czyli Community Manager firmy, później potwierdził na Reddicie, że RX 480 i RX 470 również jest na liście kompatybilności FSR.

Co ciekawe, nawet karty Nvidii niebędące RTXami mogą liczyć na wsparcie FidelityFX Super Resolution, szczególnie że to technologia open source, ale ewentualna decyzja o jego zastosowaniu będzie należeć do Zielonych.

Wracając do samych Xboxów, posiadacze Series X i S mają powody do zadowolenia, ale teoretycznie nawet poprzednia generacja, tj. Xbox One i S, mogłyby otrzymać FSR. Niestety nie wiemy, jakie plany ma w tym zakresie Microsoft i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na kolejne informacje - być może producent uśmiechnie się do posiadaczy starszego sprzętu? Kto wie...

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama