Reklama

Nie ma szans na tryb offline w PC-towym Diablo III

W przeciwieństwie do wersji komputerowej Diablo III na konsolach nie wymaga do swobodnej rozgrywki stałego połączenia z internetem.

Czy jest szansa, by podobny tryb offline pojawił się na PC? Nic z tego - Blizzard chce bowiem, by posiadacze pecetów czuli się członkami "większej społeczności". W wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer Joshua Mosqueira, producent Diablo III, został zapytany o możliwość wprowadzenia w PC-towej wersji gry trybu offline. Niestety nie ma szans.

"Kevin Martens, główny projektant zawartości, zawsze powtarza: w Diablo najlepiej gra się z innymi ludźmi. Jako że niezbyt wiele osób podłącza swoje konsole do internetu, tak narodził się pomysł wprowadzenia wspólnej rozgrywki czterech użytkowników przy jednym urządzeniu" - mówi Mosqueira.

Reklama

"Tak rozwiązaliśmy kwestię społecznościową. Na PC chcemy jednak, by gracze czuli się częścią większej społeczności Blizzarda i Diablo. Na tym polega wybór platformy docelowej i szansa na korzystanie z jej dobrodziejstw" - dodaje producent gry.

Mosqueira zaznacza przy tym, że tryb kooperacji w Diablo III nie jest tylko dodatkowym "ficzerem", a idealnym sposobem rozgrywki. I dlatego też developerzy zamierzają go rozwijać. Niestety jednocześnie wygląda na to, że aby się swobodnie bawić, będziemy musieli mieć cały czas aktywne połączenie z internetem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje