Reklama

Next-genowe gry trafią też na Xboksy One (z jednym "ale")

Gracze, którzy póki co nie planują przesiadki z Xboksów One na Xboksy Series X|S, nie muszą się obawiać. Microsoft wiele spośród next-genowych gier tworzy także z myślą o starej generacji.

Podczas kończących się powoli targów E3 2021 gigant z Redmond zaprezentował wiele nadchodzących tytułów. Najwięcej emocji wzbudziły, rzecz jasna, gry tworzone z myślą o konsolach nowej generacji - Xboksach Series X oraz Xboksach Series S (z wiadomych powodów koncern nie planuje wydawania ich na PlayStation 5). Starfield, S.T.A.L.K.E.R. 2 czy Forza Horizon 5 - to tylko trzy spośród co najmniej kilkunastu wysokobudżetowych produkcji, które będą miały premierę w tym lub w przyszłym roku.

Posiadacze Xboksów One mogli mieć obawy, że Microsoft tworzy te najgłośniejsze gry wyłącznie pod kątem Xboksów Series X|S, ale okazuje się, że wiele z nich będzie dostępne także na poprzedniej generacji. Jednak aby móc się nimi bawić, koniecznie będzie skorzystanie z usługi rozgrywki w chmurze. Xboksy One są po prostu zbyt słabe, aby wyświetlić grafikę w takich tytułach, jak chociażby wspomniane Starfield, S.T.A.L.K.E.R. 2 i Forza Horizon 5.

Reklama

"Myślimy także o osobach, które wciąż grają na Xboksach One, i nie możemy się doczekać, aż pokażemy im, jak przeniesiemy na te konsole wiele next-genowych gier, takich jak Microsoft Flight Simulator, wykorzystując do tego możliwości Xbox Cloud Gaming. Podobnie jak robimy to na smartfonach, tabletach i w przeglądarkach internetowych" - twierdzą przedstawiciele Microsoftu.

Z pewnością osoby zainteresowane tą formą zabawy muszą się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim powinny zadbać o szybkie, stabilne łącze internetowe, które w przypadku rozgrywki w chmurze jest podstawą płynnego i dobrze wyglądającego obrazu. Jednak muszą się też nastawić na to, że obraz strumieniowany w ten sposób nigdy nie będzie tak ostry i tak płynny, jak ten generowany bezpośrednio na konsoli podpiętej do telewizora. Tym niemniej jest to interesujące rozwiązanie dla osób, które nie zamierzają w najbliższym czasie kupować nowej konsoli, a jednak chciałyby zapoznać się z next-genowymi produkcjami.

Przypomnijmy, że wszystkie gry tworzone przez deweloperów zrzeszonych w Xbox Game Studios w dniu premiery trafią do Xbox Game Pass. Część z nich w ramach tej usługi zostanie udostępniona do zabawy w chmurze. Już teraz można w niej znaleźć szereg tytułów, przy których można się bawić właśnie za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje