New World – szczegóły aktualizacji 1.5.1

​Rozwój New World cały czas trwa. MMORPG Amazon Game Studios spadło z bardzo wysokiego konia, ale powoli zaczyna podnosić się z kolan. Kolejnym krokiem w kierunku dopracowania drobnych szczegółów w PvP jest najnowsza aktualizacja 1.5.1.

Deweloperzy New World mają za sobą bardzo ciekawą przygodę. Gra ujrzała światło dzienne 28 września i w pewnym momencie na Steama przyciągnęła ponad 900 tysięcy graczy. Kolejki były ogromne, a endgame i niektóre lokacje pozostawiały wiele do życzenia, ale wielu graczy potrzebowało nowego MMO i chcieli przekonać się, co do zaoferowania ma Amazon.

Niestety ostatecznie okazało się, że nie ma tego za wiele. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy New World stracił większość swojej społeczności. Rekord graczy online na Steamie wynosi 913 tysięcy, a w momencie pisania tego artykułu zalogowanych jest ich nieco ponad 10 tysięcy. Rekord z ostatnich 24 godzin wynosi z kolei 21 tysięcy i takie liczby utrzymują się w tej grze od dłuższego czasu.

Reklama

Trzeba oddać jednak deweloperom, że cały czas pracują nad swoim MMO, regularnie rozmawiają ze społecznością i gra od września przeszła już sporo znaczących zmian. Jedna z najnowszych nowości to PvP Areny, aktywność znana z wielu innych MMO pozwalająca na rywalizację w trzyosobowych grupach.

Niewielka aktualizacja 1.5.1, która trafiła właśnie na serwery gry, dba o to, żeby doświadczenie graczy z Aren było jak najlepsze. Opublikowane na stronie gry patch notesy zapowiadają usprawnienia do kilku kluczowych mechanik PvP. Cap dziennych meczów na Arenach wynosi teraz 40, nagrody za PvP będą lepsze i naprawiono kilka błędów, które mogły doskwierać niektórym fanom rywalizacji na Arenie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: New World
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy