Reklama

New World opóźnione po raz... czwarty

​Gracze wyczekujący premiery New World muszą uzbroić się w pokaźne pokłady cierpliwości. MMORPG od Amazon Game Studios zaliczyło właśnie czwarte opóźnienie.

W wiadomości opublikowanej na Twitterze czytamy, że premiera New World została przesunięta na 28 września. To blisko miesięczne opóźnienie. Według poprzedniego planu gra miała ujrzeć światło dzienne 31 sierpnia. Już przed premierą cieszy się jednak duża popularnością. W ubiegłym tygodniu znalazła się na szczycie najbardziej dochodowych tytułów na platformie Steam.

Prawdopodobnie była to zasługa oferty Amazon Game Studios, w ramach której każdy, kto złoży zamówienie przedpremierowa, mógł wziąć udział w zamkniętych beta testach. W ich trakcie okazało się, że gra na obecnym etapie ma jeszcze sporo braków, serwery mają problemy z wydolnością, a niektóre błędy techniczne mogą powodować nawet... przepalanie kart graficznych z najwyższej półki.

Reklama

W lipcu redakcja PC Gamer poinformowała, że New World potrafi uszkodzić GeForce'a RTX 3090, czyli model, którego cena w polskich sklepach wynosi około 10 tysięcy złotych. W beta testach wziął udział ponad milion graczy. Spędzili oni w sumie w świecie gry ponad 16 milionów godzin. Opinie otrzymane podczas beta testów sprawiły, że Amazon Game Studios postanowiło dać sobie jeszcze trochę czasu na dopracowanie swojej gry.

"Po drodze [podczas beta testów - przyp. red.] - daliście nam mnóstwo informacji zwrotnych, które wykorzystamy, by uczynić New World jeszcze lepszym. Chcemy, by premiera New World była płynnym i przyjemnym doświadczeniem dla wszystkich graczy, a to oznacza, że musimy wprowadzić jeszcze szereg ulepszeń w oparciu o to, na co napotkaliście podczas zamkniętych testów. Nie była to łatwa decyzja. Wiemy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy zmieniamy datę premiery w pogoni za jakością, i że może to być rozczarowujące. Jednak chcemy być pewni, że dostarczymy wam od razu grę najwyższej jakości" - czytamy w oświadczeniu twórców.

New World to MMO RPG, które na tę chwilę powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Gra - w przeciwieństwie do wielu konkurentów - nie będzie od nas wymagała opłacania abonamentu. Wystarczy, że zapłacimy za nią raz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy