Neverout – premiera polskiej gry na konsoli Nintendo Switch

​Poznańskie studio deweloperskie Gamedust informuje o premierze Neverout na platformie Nintendo Switch. Tą unikalną grą logiczną do tej pory cieszyć się mogli jedynie posiadacze sprzętu dedykowanemu wirtualnej rzeczywistości. Twórcy dostrzegli jednak potencjał w nowej konsoli Nintendo i zdecydowali się na ambitny projekt przeniesienia swojej gry na tę platformę.

Neverout to gra logiczna, w której bezimienny bohater, niczym bohater filmu "Cube", musi wydostać się z tajemniczego sześcianu. Autorzy przygotowali ponad 60 poziomów, które zapewnią rozrywkę przez długie godziny. Podczas pokonywania pierwszych etapów gracz zapozna się z nietypową mechaniką rozgrywki i tajemniczym środowiskiem gry. Stopień trudności szybko wzrasta, z każdym kolejnym poziomem ucieczka z pułapki staje się coraz bardziej skomplikowana. Jeden błąd może spowodować, że gracz wyląduje na polu elektrycznym lub w naszpikowanej ostrymi kolcami pułapce. 

Reklama

Pierwsze recenzje gry potwierdzają słuszność decyzji o przeniesieniu Neverouta na hybrydową konsolę Nintendo. Redaktorka serwisu Roobla.com stwierdziła, że rozgrywka oferuje niepokojącą atmosferę i chociaż w grze nie spotkamy żywych przeciwników, to nigdy nie można czuć się bezpiecznie. Z kolei w recenzji serwisu Playdome.hu podkreślono, że nastawiona na zagadki rozgrywka jest najmocniejszą stroną Neverouta. Redaktor zwraca uwagę na mechanikę gry - gracz może zmieniać płaszczyznę po której się porusza, co powoduje, że grawitacja zaczyna oddziaływać na inną ścianę sześcianu. W tym momencie najłatwiej stracić życie, gdyż nieprzymocowane elementy otoczenia mogą przygnieść gracza.

Neverout jest dostępny do nabycia od 10 lipca w Nintendo eShop za 24,99 PLN.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Neverout

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy