Reklama

Netflix stworzy serial animowany na podstawie słynnej cyklu Castlevania

​Powstanie serial animowany na podstawie słynnej serii Castlevania.

Zapoczątkowana w 1986 roku seria zręcznościowek Castlevania doczeka się adaptacji w postaci serialu animowanego. Pieczę nad projektem trzyma platforma Netflix.

Przedstawiciele serwisu streamingowego poinformowali, że trwają prace nad kreskówką opartą na serii od firmy Konami. Zbyt wielu szczegółów na razie nie ujawniono, ale wiadomo, że producentem został Adi Shankar.

W przeszłości pracował nad kilkoma filmami. Na swoim koncie ma takie tytuły, jak "Przetrwanie", "Dredd" oraz "Ocalony". Stworzeniem całości zajmie się studio Fredator, odpowiedzialne między innymi za słynne "Pora na przygodę".

Reklama

Co ciekawe, potwierdzono, ze powstanie nie jeden, a dwa sezony, przy czym pierwszy powinien ukazać się jeszcze w tym roku, a drugi w przyszłym. Scenariusz obu napisze Warren Ellis, autor komiksów ze stajni Marvela.

Każdy z przygotowanych epizodów trwać ma około 30 minut. Historia skupi się na "ostatnim ocalałym członku skompromitowanego klanu Belmont, próbującego uratować Europę Wschodnią przed zniszczeniem z rąk Vlada Drakuli".

Shankar obiecuje ponadto, że produkcja charakteryzować ma się wysokim stopniem brutalności, przynajmniej jak na animowany projekt. Nie zabraknie więc najprawdopodobniej pełnych przemocy i krwi starć.

Warto zaznaczyć, że Netflix słynie z jednoczesnego udostępniania wszystkich odcinków swoich seriali. To oznacza, że abonenci usługi po premierze Castlevanii będą mogli mogli obejrzeć komplet odcinków od razu.

Dowiedz się więcej na temat: Castlevania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje