Reklama

Netflix przygotował dokument o tworzeniu Wiedźmina

​Chcecie wiedzieć jak powstawał wielki hit Netflixa? W takim razie mamy świetne wieści, bo koncern podzielił się z nami dokumentem opisującym jego tworzenie.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że pomimo mieszanych recenzji, serial z Geraltem z Rivii w roli głównej okazał się ogromnym sukcesem. Jak poinformował Netflix, w ciągu 4 tygodni od premiery obejrzało go 76 mln użytkowników (choć obejrzeli to określenie nieco na wyrost, bo Netflix zmienił właśnie swoje zasady liczenia tych danych i teraz wystarczyło, że ktoś oglądał go 2 min), co oznacza, że mamy do czynienia z największą serialową premierą w historii tej usługi.

Nic więc dziwnego, że Netflix postanowił kuć żelazo póki gorące i niedługo później potwierdził prace nad animowaną wersją przygód Wiedźmina. Projekt został oficjalnie potwierdzony na Twitterze, gdzie pojawił się wpis zapowiadający film animowany zatytułowany The Witcher: Nightmare of the Wolf, o którego fabule wiemy tylko tyle, że skupi się na “zupełnie nowym dla Kontynentu zagrożeniu".

Reklama

Teraz zaś okazuje się, że to jeszcze nie koniec, bo w oczekiwaniu na drugi sezon serialu możemy oglądać dokument o powstawaniu pierwszego sezonu serialu, z którego mamy dowiedzieć się, jak “powstały potwory, ballady i wszystkie inne magiczne elementy, za których sprawą wiedźmiński Kontynent zaczął tętnić życiem". Oczywiście Jak powstawał Wiedźmin to nie to samo co kolejne odcinki przygód ulubionych bohaterów, ale zawsze pozwoli na chwilę wrócić do tego ciekawego świata, a przy okazji poznać go trochę “od kulis".

Przypominamy też, że chociaż pierwotnie Netflix miał taki plan, to z powodu pandemii koronawirusa i zamkniętych planów zdjęciowych, drugi sezon Wiedźmina nie zadebiutuje w tym roku i 2021 to najwcześniejszy możliwy termin. Teraz zdjęcia już ruszyły, ale praca nie idzie tak gładko jak wcześniej, bo niezbędne było dostosowanie się do nowych wymagań bezpieczeństwa.

Jak pisał z tej okazji na Instagramie Stephen Surjik, reżyser dwóch pierwszych odcinków: - Trzy minuty do startu, zapłonu i odlotu rakiety pod nazwą drugie podejście do drugiego sezonu Wiedźmina. Wszyscy są ostrożni, ale morale jest wysokie.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy