Netflix pracuje nad serialem live-action z Pokemonami

​Jeśli Detektyw Pikachu narobił wam ochoty na więcej Pokemonów, to mamy dobre wieści - gigant streamingowy szykuje nowy serial z tymi popularnymi bohaterami.

Co warto podkreślić, odpowiadać będzie na niego Joe Henderson, czyli koproducent niezwykle udanego serialu Lucyfer, który zajmie się zarówno produkcją, jak i scenariuszem. Co prawda, jak informuje Variety, prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie, więc na premierę jeszcze sobie poczekamy (szczególnie że Henderson pracuje obecnie nad adaptacją swojego komiksu Shadecraft), ale takie nazwisko oznacza, że choć tematyka wydaje się dość infantylna, to może się z tego zrobić wielki hit.

Przypominamy też, że na Netflixie można było obejrzeć kilka seriali z Pokemonami w rolach głównych w tym Pokemon: Indigo League i Pokemon Journeys, ale nie było jeszcze żadnego live-action. Sam wybór nie powinien jednak mocno dziwić, bo Netflix od dłuższego czasu puszcza oko do fanów animacji, komiksów czy gier wideo, regularnie dostarczając im nowe propozycje. Marka Pokemon jest zaś jedną z najbardziej rozpoznawalnych w tej branży i do tego ma szansę trafić również do nieco młodszego odbiorcy, więc z punktu widzenia Netflixa warto spróbować.

Reklama

Poza tym, biorąc pod uwagę ostatnie ogłoszenia Netflixa, który postanowił rozszerzyć swoją ofertę o gry wideo, niewykluczone także, że jednocześnie doczekamy się debiutu jakiejś gry wideo z tego uniwersum, dzięki czemu platforma udostępni subskrybentom uzupełniające się treści. Przypominamy również, że Netflix potwierdził już, że użytkownicy opłacający subskrypcję filmową będą mogli korzystać z gier wideo bez dodatkowych opłat, a w pierwszej kolejności platforma skupi się na produkcjach mobilnych.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pokemony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy