Reklama

NES Classic: Problemy z dostępnością

Wygląda na to, że BigN nie spodziewało się aż tak hurraoptymistycznego przyjęcia ich odświeżonej konsoli, przez co źle wyliczyli sobie produkcję.

Konsolka cieszy się znacznie większym zainteresowaniem, niż pierwotnie zakładano. Za ok. 300 zł możecie uzyskać dostęp do klasyków z NES-a. Ruch, w zasadzie podobny do tych, jakie kiedyś wykonywały Atari i Sega, spotkał się z niezwykłym zainteresowaniem.

Na tyle dużym, iż raptem dzień po premierze sprzętu Nintendo przeprosiło za kiepską dostępność urządzenia i obiecało jak najszybciej dostarczyć dodatkowe egzemplarze do sklepów. W mediach społecznościowych nieco się przez to zagotowało, Shannon Loftis z Microsoft Studios wyćwierkała, iż jest "irracjonalnie wściekła" z powodu niemożności nabycia konsolki. Wtórował jej Dan Ayoub, szef 343 Industries, który w celu pozyskania NES-a Classic "odświeżał Amazona jak wariat".

Reklama

Classic sprzedaje się dobrze nie tylko w Stanach, ale i w Japonii, zaś przebitki na eBayu czy Amazonie mogą wynosić nawet kilkadziesiąt dolarów. Początkowy zapasik, jakim dysponował GameStop, rozszedł się zaś w raptem... kilka minut. Wcale więc nie dziwi, że z pozyskaniem sprzętu problemy może mieć nawet wierchuszka Microsoftu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy