​Neil Druckmann w końcu mógł się pochwalić The Last of Us swoim rodzicom

Często bywa tak, że starsze pokolenie nie rozumie naszych pasji ani tego co tworzymy. Rodzice Neila Druckmanna nie poznali do tej pory The Last of Us - stało się to dopiero za sprawą serialu HBO.

Zarówno sam Neil Druckmann, jak i jego rodzice mogli zobaczyć ekranizację The Last of Us dzięki specjalnemu, przedpremierowemu pokazowi pierwszego odcinka. Po oficjalnej premierze serialu teraz także inne osoby z pokolenia rodziców Neila będą mogły doświadczyć tego, jak wspaniale napisane historie pojawiają się w niektórych grach.

To wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie upór Craiga Mazina, który sam odezwał się do Druckmanna, a następnie przekonał go by ten zgodził się na stworzenie serialu adaptującego jego historię z gry oraz brał udział w pracach nad nim. Dzięki temu gracze mogą być pewni, że nawet jeśli pomiędzy historią opowiedzianą w grze, a tą z serialu występują pewne różnice, to Druckmann się na nie zgodził i będą one pasowały do całości uniwersum, które wykreował wraz z ludźmi z Naughty Dog.

Reklama

Niektórych może zaskoczyć fakt, że rodzice Druckmanna nigdy nie poznali historii z gier, ale on sam przyznał w wywiadzie dla Vanity Fair, że tak właśnie jest. Jego rodzice nie grają i nigdy nie grali w gry, tak więc serial czy ewentualny film był jedynym medium, w którym mogli doświadczyć dzieła swojego syna. I tak już się stało, ponieważ rodzice Neila brali udział w przedpremierowym pokazie pierwszego odcinka.

Oprócz nich, na pokazie pojawili się deweloperzy z Naughty Dog, dzięki którym stworzenie serialu stało się w ogóle możliwe. Ponoć zobaczenie ich dzieła na ekranie wywołało u niektórych łzy. A o wierności adaptacji niech świadczy fakt, że jeden z animatorów studia napisał Druckmannowi wiadomość, że odcinek miał dwie sceny, które zostały odtworzone z niemal stuprocentową dokładnością. Nic więc dziwnego, że dla wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób w losy gry jest to wyjątkowy moment.

Pierwszy odcinek serialu The Last of Us w Polsce oficjalnie pojawi się 16 stycznia na platformie HBO Max. Kolejne będą publikowane co tydzień.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | HBO Max
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy