NCBiR dofinansuje zgłoszenie patentowe Bloober Team

NCBiR zdecydowało się dofinansować procedurę objęcia ochroną patentową systemu rozgrywki opracowanej przez Bloober Team.

Unikalna technologia zostanie wykorzystana w projekcie Medium. Spółka otrzyma niespełna 400 tys. zł, co stanowi 79% kosztów kwalifikowanych.

Wniosek Bloober Team znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach IV konkursu Patent Plus organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Krakowska spółka zdecydował się wnioskować o objęcie ochroną patentową innowacyjnego sposobu symultanicznej rozgrywki na dwóch lub większej ilości ekranów.

"Uważamy, że nasza technologia  jest na tyle innowacyjna i unikalna, że zdecydowaliśmy się na objęcie jej  ochroną patentową. Na chwilę obecną nie chcemy jednak podawać zbyt wielu informacji na jej temat - wkrótce będziemy o tym mówić szerzej" - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Bloober Team zamierza opatentować autorską technologię m.in. na terenie Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy zostanie ona wykorzystana w grze Medium , której premiera planowana jest w przyszłym roku.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje