Nawet GeForce RTX 3080 nie radzi sobie z Crysis Remastered na najwyższych ustawieniach w 4K

​Crysis Remastered zadebiutował dziś na rynku i z pierwszych informacji odnośnie tego tytułu na konsolach wynika, że gra może być praktycznie niegrywalna, przynajmniej jeśli chodzi o wersję na Xbox One X. Jak zatem remaster kultowego shootera radzi sobie na PC?

Nie da się ukryć, że Crysis zawsze miał mocno pecetowy rodowód i choć pierwsza część po latach trafiła na konsole, to jednak była wyraźnie wykastrowana. Crysis to jednak również synonim wysokich wymagań sprzętowych i zaraz po premierze gry komputerowe fora zalały posty graczy z konfiguracją ich PC i pytaniem “czy pójdzie mi na tym Crysis?". Twórcy remastera postanowili nawiązać do tej sytuacji i w nowej pecetowej wersji gry wprowadzili ustawienia graficzne o nazwie “Can it Run Crysis?".

Jak bardzo wymagający jest to tryb? Linus z kanału Linus Tech Tips postanowił to sprawdzić, zaprzęgając do akcji kartę graficzną GeForce RTX 3080, czyli flagowe GPU NVIDII i najwydajniejszą obecnie grafikę na rynku. W rozdzielczości 4K (przypominamy, że Crysis Remastered zapewnia nawet wsparcie dla 8K), RTX 3080 zdołał wygenerować jedynie 25-32 kl./s na tych ustawieniach.

Reklama

Na nagraniu widać, że GPU miało poważne problemy z zapewnieniem płynnej rozgrywki w tym tytule i widać tu również irytujący stuttering. Tak więc nie nastawiajcie się na przyjemnie doświadczenia w 4K w Crysis Remastered na najwyższych ustawieniach.

Tym samym potrzeba było zaledwie 1 dnia od premiery flagowej karty graficznej NVIDII, by ta została pokonana i to na dodatek przez remaster tytułu z 2007 roku. Co więcej, tytuł ten działała ze średnią 38 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p na bardzo wysokich ustawieniach z włączonym ray tracingiem, korzystając z karty NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti, czyli flagowym modelem Zielonych z poprzedniej generacji (Turing).

W chwili obecnej nie wiemy jak potężnego GPU potrzebuje Crysis Remastered do komfortowego grania w 1440p przy 60 klatkach na sekundę i z ustawieniami "Can it Run Crysis?". Wygląda na to, że podołać może temu dopiero GeForce RTX 3090.

Niestety Crysis Remastered nie wspiera technologii DLSS 2.0 na starcie, ale twórcy obiecali ją dostarczyć w ramach przyszłych aktualizacji. Ta może okazać się zbawienna w wielu przypadkach, skutecznie podnosząc wydajność.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GeForce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy