Reklama

Następny Battlefield ukaże się za kilka lat

​Kilka tygodni temu zadebiutowała najnowsza odsłona serii Battlefield, osadzona w czasach I wojny światowej. Okazuje się jednak, że kolejną ujrzymy nieprędko.

Blake Jorgensen, który w Electronic Arts odpowiada za kwestie finansowe, spotkał się niedawno z inwestorami. Podczas swojego wystąpienia menedżer poruszył kwestię przyszłości słynnego cyklu rozwijanego przez studio DICE.

"Przez kilka lat nie będziemy mieć następnego Battlefielda, w przyszłym roku wydamy kolejnego Battlefronta" - tłumaczy dyrektor.

Innymi słowy - firma postanowiła na razie skoncentrować swoje wysiłki na strzelance osadzonej w uniwersum "Gwiezdnych wojen". Szczegółów na temat tego projektu nadal nie ujawniono zbyt wiele, ale Jorgensen twierdzi, że gra będzie "większa" od poprzedniej odsłony.

Reklama

Pojawią się na przykład elementy pochodzące z przyszłych filmów kinowych - epizodu VIII oraz spin-offów opowiadających poboczne historie. Tajemnicą pozostaje jednak, czy w produkcji znajdzie się kampania fabularna, której brak był odczuwalny w "jedynce".

Menedżer obiecuje jednak, że odpowiedzialni za projekt developerzy ze studia DICE wzięli sobie "do serca" krytykę związaną z pierwszą częścią. Zapewnia, że twórcy postarają się rozwiązać wszystkie problemy, na które narzekali gracze i recenzenci. Star Wars: Battlefront 2 najprawdopodobniej ukaże się na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy