NASCAR Arcade Rush - trailer gry o słynnej amerykańskiej serii wyścigów

Wyścigi pod organizacją NASCAR są uwielbiane w Stanach Zjednoczonych. Szczególną popularnością cieszą się wyścigi NASCAR Cup Series. Na podstawie tego sportu motorowego powstała gra wideo NASCAR Arcade Rush. Czy będzie to dobra propozycja dla fanów wirtualnych wyścigów?

Serią NASCAR zachwycają się głównie Amerykanie

NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing) to największa w Stanach Zjednoczonych organizacja wyścigów samochodowych. Federacja organizuje m.in. wyścigi z serii Daytona 500, cieszące się ogromną popularnością za oceanem. Jednak największą serią aktualnie jest NASCAR Cup Series. Pula tych rozgrywek wynosi co roku nawet kilka milionów dolarów, łącznie na 36 różnych torach na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Reklama

W Europie seria nie cieszy się wielką popularnością i są to raczej rozgrywki wyścigowe przeznaczone głównie dla mieszkańców Ameryki Północnej, choć oczywiście na Starym Kontynencie nie brakuje fanów NASCAR. Seria od lat próbuje się także wpasować w gusta graczy, wypuszczając kolejne tytuły na rynku gier wideo. Przez wiele lat działo się to za sprawą Electronic Arts czy amerykańskiego studia 707Games.

Kilka dni temu miała miejsce premiera produkcji NASCAR Arcade Rush. Równocześnie w sieci deweloperzy postanowili podzielić się zwiastunem, który ma zachęcić do kupna gry. Czego dowiedzieliśmy się z zaprezentowanej zapowiedzi?

NASCAR Arcade Rush - nowa gra wyścigowa na rynku

Producenci gry nie biorą sobie na cel realizmu w grafice. Jest ona przypominająca bardziej słynny film animowany "Auta" niż prawdziwe wyścigi NASCAR. Dzięki temu produkcja może spodobać się wielu młodszym graczom. Za produkcję odpowiada niewielkie holenderskie studio Team6, które specjalizuje się w grach zręcznościowych.

NASCAR Arcade Rush, jak już sama nazwa nam wskazuje - również będzie zdecydowanie bardziej zręcznościówką, niż symulatorem. W tej produkcji będziemy mogli się pobawić a przy okazji dojdzie do rywalizacji z rywalami na torze. Gra jest dostępna na największych platformach - PC, PS5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch, a także na nieco starszych konsolach - PlayStation4 oraz Xbox One.

Niestety gra nie została przetłumaczona na język polski - dotyczy to zarówno interfejsu, jak i ścieżki dźwiękowej. Odstrasza także cena, która wynosi w regularnej sprzedaży aż 231 złotych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy