Reklama

Nanotale: Nowa gra z serii Typing Chronicles już dostępna

​Dziś premiera kolejnej gry z serii Typing Chronicles. Wciel się w archiwistkę Rosalindę i poznaj prawdziwą moc słów zmieniając świat każdym wyrazem napisanym na klawiaturze. Gra Nanotale jest już dostępna na Steam, GOG and Google Stadia.

Studio Fishing Cactus przedstawia duchowego spadkobiercę gry Epistory. W Nanotale gracze przemierzą świat, w którym magia zaczyna zanikać, a zagłada wisi w powietrzu. Archiwistka Rosalinda wyrusza do magicznej doliny zebrać próbki do badań oraz udokumentować tajemnicze wydarzenia, których zrozumienie może wszystkich ocalić.

Pisanie magicznych słów na klawiaturze staje się bronią i narzędziem, za pomocą którego gracze posługują się magią, pokonują przeciwników oraz odkrywają sekrety.

"Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że Nanotale jest już dostępna dla graczy. Stworzenie przygody opartej na pisaniu było spełnieniem naszych marzeń - wiele wynieśliśmy z prac nad Epistory oraz czasu we Wczesnym dostępie. Chcemy podzielić się naszym wysiłkiem z jak największą liczbą graczy i nie możemy się doczekać ich reakcji na Nanotale" - mówi Bruno Urbain, prezes Fishing Cactus.

Reklama

Nanotale łączy to co najlepsze w grach przygodowych i RPG z mechaniką pisania. Za pomocą słów gracze wchodzą w interakcje z napotkanymi postaciami, mierzą się z groźnymi przeciwnikami i rozwiązują zagadki w czarodziejskim świecie. Ruch postaci, walka a nawet obsługa menu - każdy element gry obsługiwany jest za pomocą napisanych wyrazów.

Gra posiada polską lokalizację i oprócz rozrywki uczy szybkiego pisania (także w 11 innych wersjach językowych). Nanotale jest dostępne od dziś na Steam, GOG oraz Google Stadia za 19,99 EUR.

Dowiedz się więcej na temat: Nanotale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje