Reklama

Nakład GTA V przekroczył 85 milionów egzemplarzy

​Take-Two Interactive opublikowało nowy raport finansowy i podzieliło się najnowszymi danymi na temat liczby wysłanych do sklepów egzemplarzy Grand Theft Auto V.

Jak ujawnili przedstawiciele koncernu, dotychczasowy nakład produkcji wyniósł 85 milionów kopii. Warto jednocześnie zaznaczyć, że wynik obejmuje zarówno sztuki przekazane sprzedawcom, jak i kupione przez nabywców w formie cyfrowej.

Jednocześnie pochwalono się - powołując się na informacje dostarczone przez amerykańską firmę NDP Group - że Grand Theft Auto V jest najlepiej sprzedającym się tytułem w Stanach Zjednoczonych. Pod uwagę wzięto nie tylko sprzedane egzemplarze, ale również wygenerowane przychody.

Take-Two Interactive nie może się jednak poszczycić dobrymi wynikami finansowymi. W drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego, który zakończył się 30 września, wpływy spółki wyniosły 443,5 miliona dolarów, podczas gdy dwanaście miesięcy wcześniej kształtowały się na poziomie 420,16 milionów dolarów.

Reklama

Wydawca zanotował także straty w wysokości 2,73 miliona dolarów. Dla porównania - poprzednio koncern osiągnął 36,43 milionów dolarów zysku. To oczywiście zasługa braku nowych premier w omawianym okresie. W kolejnych tygodniach nie będzie lepiej.

Firma zamierza jednak odkuć się w następnym roku rozliczeniowym. Wówczas zadebiutuje Red Dead Redemption II, którego przybliżoną premierę wyznaczono na wiosnę 2018 roku. Poza tym pojawi się "nowy tytuł będący przedstawicielem jednej z największych marek 2K Games" - najprawdopodobniej chodzi o Borderlands 3, nad którym prace trwają, choć projektu oficjalnie nie zapowiedziano.

Przy okazji ujawniono, że L.A. Noire w wersji dostosowanej do technologii VR ukaże się nie w tym miesiącu, a dopiero w grudniu. Gracze dostaną możliwość rozwiązania siedmiu zagadek z oryginału przeprojektowanych pod wirtualną rzeczywistość.

Szczegółowy raport finansowy znaleźć można tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama