Reklama

Największy mod do Fallout: New Vegas w końcu dostępny

​Choć Fallout: New Vegas ukazało się w zamierzchłej przeszłości 2010 roku, to produkcja cieszy się obecnie niemal legendarną popularnością. Nie powinno więc być większym zaskoczeniem, że gracze tłumnie rzucili się do pobierania największej modyfikacji w historii tej pozycji - The Frontier.

Dość powiedzieć, że jeszcze kilka godzin po sobotnim debiucie, strona udostępniająca pliki - Nexus - pozostawała niedostępna ze względu na nadmiar zainteresowanych. Teraz licznik na stronie projektu wskazuje ponad 120 tysięcy pobrań. O rozmiarze moda najlepiej świadczy rozmiar - ponad 12 GB.

The Frontier powstawało przez ostatnie siedem lat, więc nie trudno się domyślić, że zdążono zbudować całkiem spore grono zainteresowanych. Pod koniec ubiegłego roku opublikowano ostatni trailer, obiecując premierę właśnie w styczniu, więc napięcie wśród oczekujących sięgnęło zenitu.

Reklama

W przyszłości modyfikacja pojawił się też na Steamie, ponieważ - jak widać - jest na tyle ambitnym przedsięwzięciem, że zasłużyła na własną kartę produktu. Dostępna będzie oczywiście za darmo, a do zabawy wymagane będzie posiadanie oryginalnej wersji Fallout: New Vegas wraz z dodatkami.

Przygotowywane przez fanów rozszerzenie wprowadza obszar o rozmiarach tego z Fallout 3, oferując także trzy rozbudowane linie fabularne: po jednej dla NCR, Legionu oraz Bractwa Stali. Do tego szereg zadań pobocznych do wykonania, a także 24 tysiące linii dialogowych - czytanych przez aktorów.

Jest też absolutna nowość w postaci pojazdów. Te istniały w serii od lat, lecz nigdy nie służyły do przemieszczania - zawsze trzeba było bazować na bieganiu z miejsca na miejsce. The Frontier zmienia ten stan rzeczy. Jest też sporo mnóstwo nowych broni i efekty pogodowe: śnieg, deszcze czy mgła.

Akcja toczy się w stanie Oregon w USA, w okolicach Portland. Nie brakuje charakterystycznych dla okolicy budowli, a wszystkie skąpane są w śniegu. Mroźne warunki są bowiem cechą wyróżniającą opisywaną modyfikację. Łącznie otrzymaliśmy  dziesiątki godzin rozgrywki - prawie jak nowa gra.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy