Reklama

Najnowsza łatka Fallout 76 przywróciła usunięte wcześniej błędy

​Bethesda stara się jak może, lecz Fallout 76 nadal generuje wyłącznie negatywne nagłówki. Po niedawnym odkryciu "pokoju deweloperskiego" czas na kolejne nie najlepsze wieści: najnowsza aktualizacja gry, poza usunięciem błędów... przywróciła też kilka tych, których pozbyto się wcześniej.

Jednym z głównych problemów jest ponowne sprawienie, że wsuwki służące w uniwersum produkcji jako wytrychy ponownie otrzymały zbyt dużą wagę. Gracze logowali się więc po zaktualizowaniu gry tylko po to, by odkryć, że ich postać nie może biegać, ponieważ jest przeciążona przez kilka wsuwek.

Co gorsza, wrócił też błąd, w ramach którego mniej uczciwi użytkownicy mogą duplikować niemal dowolny przedmiot, co wyeliminowano - po raz pierwszy, jak się okazuje - w łatce opublikowanej pod koniec ubiegłego roku.

Idąc dalej, przedmioty przechowywane w grupach po kilka sztuk ponownie nie działają poprawnie, a rdzenie pancerzy wspomaganych pojawiają się zbyt rzadko, ponieważ twórcy przywrócili źle postawiony przecinek (0,8 rdzenia na godzinę zamiast 8 na godzinę).

Reklama

To jednak nie koniec problemów, ponieważ jeden z użytkowników serwisu Reddit, który ujawnił problemy, opisuje dość niepokojącą sytuację. Okazuje się bowiem, że wcześniejsze próby zwrócenia uwagi na problemy - prze zReddit lub oficjalne forum dyskusyjne Bethesdy - kończył się rzekomo kasowaniem tematów, a nawet banowaniem ich autorów.

"Wyraźnie widać, że Bethesda stara się, jak może, żeby ukryć bałagan wywołany publikacją tej aktualizacji i chciałbym zwrócić ich uwagę na efekt Streisand" - napisał niejaki "gX-kiD", pisząc o dobrze znanym zjawisku, które sprawia, że próby ukrycia jakichś informacji - zwłaszcza w internecie - sprawiają tylko, że te stają się coraz szerzej rozprowadzane i popularyzowane.

Gdzie indziej w serwisie Reddit pojawiają się jednak wypowiedzi przedstawicieli Bethesdy, według których przedstawiciele zespołu odpowiedzialnego za kontakty ze społecznością "rozmawiają z deweloperami" w sprawie błędów. Nie podano jednak żadnych detali na temat ewentualnej, kolejnej aktualizacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje