Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Najlepsze gry planszowe dla singla, dla pary i dla rodziny

Gry planszowe mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu w domu dla całej rodziny. Szczególnie przydatne mogą okazać się teraz podczas zamknięcia z powodu pandemiii /123RF/PICSEL

​Epidemia COVID-19 większość z nas zamknęła w domach. W tej sytuacji każdy szuka sposobów na zabicie czasu - i dla siebie, i dla bliskich. Oczywiście z pomocą przychodzą producenci gier wideo, ale przecież nie można spędzać całego czasu wolnego przed komputerem lub konsolą (prawda?).

Dlatego i my zaczęliśmy się rozglądać za alternatywami. Nasze myśli bardzo szybko - i całkiem słusznie - podążyły w stronę gier planszowych. Pamiętamy, ile czasu potrafiliśmy przy nich spędzać lata temu, kiedy rozrywka komputerowo-konsolowa nie była jeszcze tak popularna, jak obecnie. Ale ich magia przez cały ten czas nie wyparowała!

Reklama

Planszówki wciąż potrafią wciągnąć na dobre i zapewnić doskonałą zabawę. Co ważne, można je dopasować i do zainteresowań, i do poziomu zaawansowania, i do liczebności zainteresowanych. Można kupić grę, w którą pogracie całą rodziną, ale równie dobrze możecie wybrać taką, przy której będziecie się mogli bawić sami. Zebraliśmy dziewięć propozycji podzielonych na trzy kategorie: dla singla, dla pary oraz dla rodziny. Jesteśmy pewni, że znajdziecie wśród nich przynajmniej jeden tytuł dla siebie!

Gry dla singla

Terraformacja Marsa

Obejmij kontrolę nad korporacjami, które podjęły się zadania przygotowania planety Mars do kolonizacji przez ludzi. Zanim homo sapiens postawią swoją stopę na Czerwonej Planecie, będziesz musiał podnieść średnią temperaturę oraz poziom tlenu (poprzez zalesianie powierzchni), a także zadbać o powstanie dostatecznej liczby oceanów.

W tym celu będziesz wdrażał rozmaite projekty, wydając na to pozyskiwane w każdej turze surowce (im więcej ich zdobywasz, tym szybciej przebiega terraformacja). Gra posiada specjalne zasady zabawy dla samotnego gracza, dzięki którym potrafi być niemal takim samym wyzwaniem, jak w wydaniu wieloosobowym.

  • Liczba graczy: 1-5
  • Wiek: od 12 lat
  • Czas gry: 90-120 minut

K2

Autor tej gry - Adam Kałuża - za tematykę obrał himalaizm, ale śmiało mogą się nią zainteresować osoby, które w życiu nie wspięły się nawet na Gubałówkę, a śnieg lubią głównie na zdjęciach. Gracz kieruje w niej parą himalaistów, mając 18 dni na zdobycie tytułowego szczytu.

Jest to zadanie trudne nie tylko ze względu na ograniczony czas, ale także na aklimatyzację, która nie może spaść poniżej określonego poziomu - jeśli do tego dojdzie, himalaista nie przeżyje i stracisz wszystkie zdobyte przez niego punkty. Czym wyżej uda ci się dotrzeć, tym lepszy wynik uzyskasz.

  • Liczba graczy: 1-5
  • Wiek: od 8 lat
  • Czas gry: 30-60 minut

Robinson Crusoe

Prawdopodobnie najbardziej złożona gra z całej trójki. Pozycja, która powinna rozpalić wyobraźnię każdego miłośnika dalekich podróży oraz zamorskich przygód. Twoim celem jest przetrwanie na samotnej wyspie. W tym celu musisz zbudować szałas, wytworzyć broń czy chronić się przed złą pogodą.

Autor Robinsona Crusoe - Ignacy Trzewiczek - przygotował dla nas moc atrakcji, takich jak poszukiwanie skarbów, ratowanie damy w niezbezpieczeństwie czy odprawianie egzorcyzmów. Warto wyróżnić także przepiękną planszę oraz karty reprezentujące przygody, wydarzenia, tajemnice oraz przedmioty.

  • Liczba graczy: 1-4
  • Wiek: od 10 lat
  • Czas gry: 75-120 minut

Przejdź na następne strony, by poznać najciekawsze i najpopularniejsze gry dedykowane parom i grze w szerszym gronie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje