Reklama

Najlepsza gra RPG ostatnich lat doczeka się polonizacji

​Divinity: Original Sin 2 to produkcja, w którą absolutnie muszą zagrać wszyscy fani gatunku RPG. W przypadku polskich graczy problemem był brak polskiej wersji językowej, co niebawem ma się zmienić.

Tytuł od studia Larian to niezwykle rozbudowany klasyczny RPG, mogący poszczycić się wieloma nagrodami i wysokimi ocenami wśród graczy i krytyków. Wydana we wrześniu 2017 roku produkcja nie doczekała się niestety polskiej wersji językowej. Problem jest poważny, ponieważ w grze występują tysiące dialogów, które są kluczowym elementem w zrozumieniu fabuły. Język nie zawsze jest przystępny, dlatego osoby nawet najbardziej zaznajomione z angielszczyzną napotykały trudności w niektórych momentach.

Ambitnego zadania przetłumaczenia gry podjęła się grupa amatorów i z uwagi na hobbystyczny charakter ich pracy, postępy nie zapowiadały rychłego spolszczenia Divinity: Original Sin 2. Teraz za pośrednictwem facebookowego fanpagu projektu poinformowali, że otrzymali bezpośrednio od twórców gry zapewnienie, że zostanie przygotowana oficjalna polonizacja gry. Kiedy? Tego nie wiadomo, natomiast prace nad nieoficjalnym spolszczeniem zostały przerwane i także nie wiemy na jakim etapie.

Reklama

W internecie pojawiły się pogłoski, że polska wersja językowa może pojawić się przy okazji premiery gry na konsole Xbox One i PlayStation 4, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje