Nadciągają smoki – rusza głosowanie na Digital Dragons Awards

​Już za niecałe dwa miesiące, 15 maja 2023 roku, podczas krakowskiej konferencji Digital Dragons poznamy laureatów najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej branży gier.

Tego dnia odbędzie się uroczysta gala wręczenia Digital Dragons Awards, a słynne statuetki wykluwających się smoków przyznane zostaną w siedmiu kategoriach. Wpływ na ostateczny werdykt ma cała społeczność graczy i twórców gier, która może głosować na swoich faworytów do 7 kwietnia.

Na podstawie głosów społeczności powstanie lista nominowanych gier, która następnie trafi pod obrady jury składającego się w większości z czołowych przedstawicieli mediów. Formularz głosowania dostępny jest na stronie Digital Dragons. W tym roku organizator konferencji i gali, Krakowski Park Technologiczny, przygotował siedem smoczych jaj, które odbiorą laureaci w następujących kategoriach: Best Polish Game, Best Polish Game Design, Best Polish Game Art, Best Polish Game Audio, Best Ongoing Polish Game, Best Foreign Game i Special Recognition Award.

Reklama

Digital Dragons Awards śledzą nowe trendy w branży i reagują na nie. W porównaniu do ubiegłorocznej struktury kategorii nagrody, doszło do dwóch istotnych zmian.

Nagrody zostaną przyznane już po raz dwunasty. W ubiegłym roku najwięcej statuetek zgarnęło krakowskie studio Bloober Team, którego hit The Medium wyróżniono w aż trzech kategoriach - najważniejszej, czyli Best Polish Game, a także Best Polish Game Design i Best Polish Orginal Game Soundtrack. Ścieżka z dźwiękowa z gry, dzięki współpracy KPT z Krakowskim Biurem Festiwalowym, zostanie w związku z nagrodą zaprezentowana podczas specjalnego koncertu w ramach majowego Festiwalu Muzyki Filmowej.

Organizatorzy przypominają także, że bilety w najtańszym wariancie Early Birds są w sprzedaży tylko do końca miesiąca.

Digital Dragons dla Ukrainy

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy konferencji pamiętają o trudnej sytuacji ukraińskich twórców gier. Dlatego przeznaczona została dla nich specjalna pula 20 bezpłatnych biletów i pięciu stoisk w CEE Showcase - aby się o nie starać, wystarczy wysłać maila z uzasadnieniem na adres gamedevforukraine@digitaldragons.pl.

Udział w konferencji Digital Dragons to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, w tym do przekonania do swojego projektu potencjalnego inwestora lub wydawcy. Goście konferencji często szukają także nowych talentów do zatrudnienia.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Digital Dragons Awards
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy