Reklama

Nadciąga Destroyer: The U-Boat Hunter

​Destroyer: The U-Boat Hunter to interaktywny thriller wojenny, płynnie łączący taktyczną symulację zwalczania okrętów podwodnych z porywającą fabułą. Obejmij dowodzenie na starannie zrekonstruowanym niszczycielu klasy Fletcher i poprowadź swoją załogę przeciwko nazistowskim U-Bootom w Bitwie o Atlantyk.

Akcja gry rozgrywa się w 1942 roku, po wydarzeniach operacji "Paukenschlag" i krwawej łaźni, jaką U-Booty zgotowały Amerykanom wzdłuż wschodniego wybrzeża USA, zmuszając ich do wprowadzenia systemu konwojowego statków. Gracz obejmuje dowództwo na USS Janson (DD-524), fikcyjnym niszczycielu klasy Fletcher stworzonym w oparciu o USS Kidd (DD-661), prowadzącym grupę eskortującą ważny konwój. Wspomagany przez trzy inne niszczyciele kontrolowane przez AI gry, gracz odpowiada za całą grupę -  począwszy od ustawiania formacji, poprzez wykonywanie wspólnych ataków, aż po ratowanie załóg storpedowanych jednostek.

Reklama

Fabuła Destroyer: The U-Boat Hunter przekazywana jest za pomocą filmowych cutscenek, które mocno wpisują się w mechanikę wyborów i konsekwencji obecną w grze. Strategiczne decyzje kapitana, jak również pewne wybory fabularne są kontrolowane przez gracza, a ich konsekwencje odczujemy zarówno w walce, jak i w rozwoju fabuły. Rozgrywka koncentruje się na kilku kluczowych miejscach na pokładzie okrętu: bojowym centrum informacji, mostku, pomieszczeniu sonaru, maszynowni i stanowiskach obserwacyjnych, pomiędzy którymi można przełączać się w każdej chwili w trakcie walki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama