Reklama

Nadciąga Assassin's Creed Ragnarok?

​Gracze spekulują, że cykl antyczny (Origins, Odyssey) w Assassin's Creed stanie się ostatecznie trylogią, lecz w sieci - i w grach - pojawiają się kolejne wskazówki, które sugerują, że kolejną odsłoną popularnej serii Ubisoftu będzie produkcja traktująca i Wikingach oraz ich kulturze i epoce.

Pierwszą wskazówką jest The Division 2, inny tytuł francuskiego studia. W jednym z budynków w tej sieciowej strzelance znaleźć można reklamę opery pod tytułem "Valhalla", w postaci plakatu. Nie byłoby w tym nic specjalnie interesującego, gdyby nie rekwizyt trzymany przez postać w reklamie.

Jest to bowiem Rajskie Jabłko, czyli artefakt dobrze znany wszystkim miłośnikom Assassin's Creed, przewijający się przez cykl już od pierwszej odsłony. Tymczasem Valhalla to oczywiście nie tylko dawny polski portal o grach wideo, ale także miejsce przebywania poległych w chwale wojowników.

Reklama

Ale to jeszcze niewiele - powicie. Racja. Idźmy więc dalej. W lutym ubiegłego roku Michele Nucera z oddziału Ubisoftu w Mediolanie opublikowała kilka grafik koncepcyjnych tajemniczego tytułu. Te przedstawiały zakapturzone postacie oraz wybitnie nordycki klimaty - z długimi łodziami na czele.

To też jeszcze niewiele, gdyby nie fakt, że jeden z plików nosił dość interesującą i mało przypadkową nazwę "michele-nucera-assassincreedragnarok-bay-09.jpg". Stąd właśnie sugestia, że taki może być tytuł kolejnej odsłony serii Assassin's Creed. Lub jednej z kolejnych, po zakończeniu antycznej trylogii.

Zgodnie z wprowadzonym niedawno, zmodyfikowanym systemem, Ubisoft w tym roku nie wyda nowej części, koncentrując się na dodatkach DLC do Assassin's Creed Odyssey i innych pozycjach w uniwersum, jak choćby odświeżonym Assassin's Creed 3, które trafiło niedawno do sprzedaży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy