Nadchodzi nowy model Nintendo Switch?

​O rychłej zapowiedzi nowego, mocniejszego modelu Nintendo Switch mówi się od wielu lat, lecz dotychczas z plotek wynikło niewiele. Teraz jednak pojawiły się kolejne doniesienia, których źródłem jest... najnowsza wersja oprogramowania samej konsoli. Do danych dotarł niejaki "SciresM".

Ten rozpakował najnowsze firmware, by w środku znaleźć odniesienia do całkiem nowego urządzenia o nazwie kodowej "Aula". Pewnym rozczarowaniem ma być fakt, że sprzęt nadal ma korzystać z układu Tegra w wersji X1+, zamiast dużo mocniejszego, nowszego układu Tegra 2, także od Nvidii.

To sugeruje ograniczone wzrosty możliwości sprzętowych, lecz SciresM zapewnia, że wyższe ma być taktowanie zegarów, a do tego wbudowany zostanie chip Realtek, który ma podobno służyć do obsługi rozdzielczości 4K. Mowa jednak zapewne tylko o sytuacji przy graniu na telewizorze.

Reklama

Również wyświetlasz ma zostać poprawiony, bazując na technologii OLED. Według doniesień z września poprzedniego roku, Nintendo już wtedy prosiło deweloperów o tworzenie gier gotowych do działania w rozdzielczości 4K, co wydaje się potwierdzać najnowsze doniesienia na temat wersji Pro.

Do tego oczywiście większa bateria, ale czy jednocześnie przełoży się to na zwiększenie rozmiarów urządzenia? Pozostaje czekać na szczegóły, ale już teraz miłośnicy Nintendo wydają się być nieco rozczarowanie skromnym zakrojeniem zmian, zwłaszcza stawianiem nadal na układ Tegra X1+.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama