Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nadchodzi Assassin's Creed Legion? Wszystko na to wskazuje

​Wygląda na to, że najnowsza część asasyńskich przygód Ubisoftu została właśnie potwierdzona, bo jeden ze sklepów zaczął już zbierać zamówienie przedpremierowe.

Ubisoft zapowiedział już jakiś czas temu, że ponownie robi sobie roczną przerwę, w związku z czym w 2019 roku nie zobaczymy nowej odsłony serii Assassin’s Creed. Nie zmienia to jednak faktu, że na początku roku w sieci zaczęły krążyć informacje na temat produkcji o podtytule Legion, która miałaby być tytułem cross-generacyjnym, czyli trafić zarówno na obecne PlayStation 4 i Xbox One, jak i ich następców, których debiutu spodziewamy się właśnie w 2020.

Reklama

Dowiedzieliśmy się wtedy, że gra będzie zwieńczeniem antycznej trylogii, w której mamy już Assassin’s Creed Origins i Assassin’s Creed Odyssey, a jej akcja przeniesie nas do Starożytnego Rzymu. Będą to czasy schyłku panowania Marka Aureliusza oraz zmagań jego syna Kommodusa na arenie gladiatorów, a my ponownie dostaniemy do wyboru dwie postaci - Lucię oraz Cassiusa, czyli potomków postaci z poprzednich odsłon.

Wciąż nie doczekaliśmy się jednak najważniejszego, a mianowicie oficjalnego potwierdzenia gry przez Ubisoft, ale to może się w najbliższym czasie zmienić. Wszystko dlatego, że gra właśnie pojawiła się na stronie sklepu Gameware - została dodana do katalogu, a także można składać na nią zamówienia przedpremierowe (w wersji na PC, PS4 i Xbox One). Oznaczać to może, że deweloper jest już gotowy do prezentacji gry, w związku z czym przekazał do sklepów konkretne informacje. Czy tak faktycznie jest? Mamy nadzieję, że już niebawem się przekonamy.

Nie da się jednak ukryć, że najnowsze informacje są sprzeczne z tymi, które pojawiły się w marcu i sugerowały, że w The Division 2 umieszczono wskazówkę na temat następnej części asasyńskiego cyklu. A chodzi o plakat znaleziony w jednej z lokacji w grze, który prezentuje nordyckiego podróżnika - ten trzyma w ręku Jabłko Edenu, czyli kluczowy artefakt z serii Assassin’s Creed, a grafika ma napis Valhalla, co jednoznacznie wskazuje wikingowy klimat. Informacje te potwierdzić mieli również informatorzy redakcji Kotaku, ale najwyraźniej coś poszło nie tak albo Ubisoft po prostu zmienił zdanie (choć niewykluczone, że któraś z gier będzie po prostu jednym z mniejszych tytułów zapowiadanych przez dewelopera).

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed Legion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje