Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Nad czym pracuje BioWare? Nowa gra z serii Star Wars w drodze?

Mamy wieści dotyczące gier, nad którymi pracują studia BioWare'u. Jest to jeszcze plotka, ale pochodząca z na tyle wiarygodnego źródła, że warto ją przytoczyć.

Jak wiadomo - informacje stają się oficjalne dopiero po jakimś czasie między innymi dlatego, że na wczesnych etapach plany i projekty ulegają ogromnym zmianom. Możliwe więc, że wszystko to, czego się dowiedzieliśmy, za rok nie będzie już miało przełożenia na rzeczywistość. Na razie jednak branżowemu insajderowi, Liamowi Robertsonowi, trzy różne źródła z BioWare'u potwierdziły tę samą wersję wydarzeń.

Reklama

Zanim przejdę do konkretów, ciekawostka: dlaczego trzy różne osoby z różnych studiów BioWare'u rozsianych po Stanach Zjednoczonych wiedzą, co dzieje się w pozostałych "odnogach" firmy? Otóż projekty BioWare'u są supertajne tylko przez jakiś czas - regularnie organizowane są wielkie spotkania wszystkich studiów, na których poszczególne oddziały dzielą się prezentacjami na temat swoich gier.

No, to czego się dowiedzieliśmy? BioWare Austin (Star Wars: The Old Republic) pracuje nad nowym KotOR-em. Nie wiadomo zbyt wiele - projekt rozpoczęto z myślą o remake'u, ale ponoć powędrował on w bliżej nieokreśloną stronę. Czy bliżej mu do rebootu, czy do kontynuacji - nie wiadomo. W tej chwili gra w fazie prototypu.

BioWare Edmonton (Mass Effect, Dragon Age) robi za to coś zupełnie świeżego - nowa marka nosi w tej chwili roboczą nazwę Dylan i ma ponoć być quasi-MMO w stylu Destiny. Będzie co-op i "znacznie większy budżet" niż w przypadku Andromedy. Więcej dowiemy się podczas E3 (chyba że coś się opóźni, jak to bywa), a gra ma się ukazać w 2018 (chyba że coś się opóźni, jak to bywa).

Dowiedz się więcej na temat: Star Wars: Knights of the Old Republic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama