Reklama

Na komputerach ma pojawić się więcej gier z PlayStation, ale nie kosztem konsol Sony

Na komputery trafi w przyszłości jeszcze więcej gier z PlayStation, ale nie odbędzie się to kosztem konsol Sony.

Sony otwiera się na PC, dzięki czemu posiadacze tej platformy mogą liczyć na gry, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla PlayStation. Ostatnio zadebiutował Days Gone, a w przygotowaniu jest Uncharted 4. To jednak nie koniec gamingowej ofensywy Japończyków na komputerach, chociaż wszystko ma odbyć się z poszanowaniem konsol. Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, przyznał, że właściciele "blaszaków dostaną w przyszłości więcej produkcji z PS, lecz to PlayStation pozostanie najlepszym miejscem dla premierowych gier od tego studia deweloperskiego.

Reklama

Twórcy cenią komputery i mają nadzieję, że Days Gone zdoła przykuć uwagę nowych odbiorców, zresztą takie było założenie przeniesienia tego portu na PC-ty. Hermen Hulst przyznał, że jego firma zamierza oferować opowieści dla jednego gracza, koncentrując się na narracji oraz różnorodności: "Uwielbiamy tworzyć takie produkcje i będziemy to robić tak długo, jak fani będą się nimi cieszyć".

Days Gone nie doczeka się jednak kontynuacji, ponieważ rzekomo dla Sony liczą się wyłącznie oceny na Metacritic, które w przypadku Days Gone nie były zbyt wysokie. Krytycy na Metacritic zarzucali Days Gone wiele rzeczy: od braku dopracowania, po nieco słabe i niespójne postacie, a także odrobinę wdzierającej się nudy.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje