Na jakich nośnikach będziemy grali podczas kolejnej generacji konsol?

W ciągu całej historii gier konsolowych nośniki zamieniano na coraz bardziej pojemne - pierwsze kartridże mieściły zaledwie kilobajty danych - potem pojawiły się większe, by potem zostać zastąpionym przez płyty CD.

Po nich przyszło DVD, a ostatnio - Blu-ray. Co dalej? Sony właśnie ogłosiło nowy nośnik o pojemności do 1 terabajta. Nowy nośnik nazywa się Archival Disc i swoją pojemność zwiększać będzie z czasem.

Jak możemy dowiedzieć się na oficjalnej stronie Sony, zarówno japońska firma jak i Panasonic zamierzają latem 2015 roku wypuścić urządzenia zdolne do nagrywania na AD do 300 GB danych, by następnie pracować nad technologią tych urządzeń, dzięki czemu nośniki zwiększą pojemność do 500 GB, a potem nawet 1 TB.

Możemy więc zakładać, że kolejna generacja konsol - a jeśli nie, to może następna - obsługiwać będzie właśnie Archival Disc, lub jakąś jego pochodną. O ile w ogóle w grę wchodzić będą fizyczne nośniki - wiemy przecież, że coraz intensywniej pracuje się nad technologiami związanymi z chmurą.

Strona główna INTERIA.PL