Na Game Awards 2019 doczekamy się zapowiedzi aż 10 nowych gier

Niestety Resident Evil 3 Remake nie będzie jedną z nich. ​Jakiś czas temu poznaliśmy nominowanych do tych najbardziej prestiżowych nagród branży gier wideo, a teraz docierają do nas kolejne szczegóły na temat wydarzenia.

Co prawda najważniejszym elementem Game Awards 2019 będzie oczywiście wręczenie nagród zwycięzcom, a najwięcej nominacji otrzymało w tym roku Death Stranding od Hideo Kojimy, które ma szansę na łącznie 8 statuetek, w tym dla najlepszej gry roku. Nie da się jednak ukryć, że event co roku jest także świetną okazją dla deweloperów do zwrócenia na siebie uwagi i zapowiedzi nowych produkcji - oczy całego gamingowego świata są wtedy zwrócone w jedną stronę, z czego twórcy bardzo chętnie korzystają.

Czy w tym roku będzie podobnie? Wszystko na to wskazuje, bo jak zdradził właśnie prowadzący imprezę Geoff Keighley, mają zamiar zapowiedzieć około 10 zupełnie nowych gier, które nie były jeszcze nigdzie prezentowane. Niestety są też złe wieści, bo choć ostatnio można było usłyszeć, że jedną z nich będzie najpewniej remake Resident Evil 3, to tak się nie stanie: "Mamy dużo gier do zapowiedzenia podczas imprezy. Myślę, że jest ich ok. 10, jeżeli mówimy o produkcjach, o których nikt jeszcze nie słyszał".

Reklama

"Jak zawsze, internet ma wiele kiepskich informacji na temat tego, co pokażemy... ale na pewno zabawnie się to czyta. Nie ma planów i nigdy nie było, żeby podczas show zapowiadać cokolwiek z Resident Evil 3. Wiele z tych “przecieków" jest kompletną bzdurą. Do tego momentu nie mieliśmy żadnych przecieków dotyczących tegorocznej imprezy" - dodaje Keighley.

Czy to oznacza, że możemy w ogóle zapomnieć o Nemesis? Nie wydaje nam się, szczególnie że informacje o jego powstawaniu podało kilka niezależnych od siebie źródeł. Najpierw YouTuber Spawn Wave twierdził, że zdaniem jego informatorów Resident Evil 3: Nemesis doczeka się takiego samego liftingu jak dwójka, a jego premiery należy spodziewać się już w przyszłym roku.

Potem w podobnym tonie wypowiadał się Eurogamer, ujawniając, że do nich również docierają takie wieści i to od różnych informatorów. Mówiąc krótko, coś z pewnością jest na rzeczy, tyle że na prezentację musimy jeszcze poczekać, choć wydawało się, że Game Awards 2010 jest ku temu idealną okazją. Przypominamy, że impreza odbywa się w nocy z 12/13 grudnia naszego czasu.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Game Awards 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy